Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Az írásbeli érettségik végén indul a hiányzó dokumentumok, papírok és bizonyítványok pótlása. Mutatjuk, kinek és hogyan kell feltöltenie a megszerzett nyelvvizsga-bizonyítványokat.
Mit kell tenni az idén megszerzett nyelvvizsga- vagy érettségi bizonyítvánnyal, ha egyetemre vagy főiskolára felvételiztek? Be kell-e szkennelni/le kell-e fotózni a papírokat, és fel kell tölteni az e-felvételi rendszerébe?
Erről Gulyás Gergely miniszterelnökséget vezető miniszter beszélt a mai kormányinfón, ezen felül kitért a tanári szakszervezetek tárgyalási szándékára is.
Idén már nem lesz nyelvvizsga-amnesztia, vagyis a diplomákat már nem adják ki elismert nyelvtudás nélkül – megerősítette az Eduline információját az Innovációs és Technológiai Minisztérium az RTL Híradónak.
2022-ben nem lesz nyelvvizsga-amnesztia – legalábbis erre számít a Hallgatói Önkormányzatok Országos Konferenciája (HÖOK). Pedig idén is több ezer végzős egyetemista bízott abban, hogy még a záróvizsgaszezon előtt rábólint a kormány az újabb „felmentésre”. Csakhogy azt már nehezen lehetne megindokolni: a koronavírus-járvány negyedik és ötödik hulláma ellenére a nyelviskolák és a nyelvvizsgaközpontok egész tanévben nyitva voltak.
Mivel már nincs sok hátra az idei érettségiig, körbenéztünk, milyen kérdések foglalkoztatnak benneteket, mi a legégetőbb téma most a neten - a gyakorikérdések.hu felhozatalából szemezgettünk.
"Ugyanabból a nyelvből emelt szintű érettségim és nyelvvizsgám is van. Melyikért kapom a többletpontot?" "Az írásbeli nyelvvizsgám sikerült, a szóbelim azonban nem. Így is kaphatok többletpontot?" - Több felvételizőben is felmerültek az előbbi kérdések. Igyekszünk tiszta vizet önteni a pohárba, ezért összeszedtünk minden szabályt, ami a felsőoktatási felvételire és a nyelvtudásra vonatkozik.
Egy olyan egyetemi kar van Magyarországon, ahol az összes felvett diáknak van legalább egy középfokú nyelvvizsgája. Nem véletlenül: a Nemzeti Közszolgálati Egyetem hadtudományi karának alapképzéseire csak azok kerülhetnek be, akik bemutatják nyelvvizsga-bizonyítványukat. Persze a HVG-rangsor élén álló egyetemeken, például a Corvinuson, az ELTE-n és a BME-n is kilencven százalék körüli a nyelvvizsgát szerzett, potenciális elsőévesek aránya.
Ha egyetemre vagy főiskolára jelentkeztek, és még nincs nyelvvizsgátok, az április 30-i határidőre érdemes odafigyelnetek. Különben előforulhat, hogy nem érkezik meg időben a bizonyítvány.
Ha még nem szereztek nyelvvizsgát, de a következő hónapokban készültök rá, fontos lehet tudnotok, hogy az ügyintézési időszakban vajon fel kell-e töltenetek a dokumentum másolatát.
Több iskolában függesztették fel egy-egy napra a munkát tanárok, így tiltakoztak a kormány sztrájkrendelete ellen. Közben a felsőoktatásban sem állt meg az élet, az ELTE-n például döntöttek arról, hogy három hét online oktatás után jelenléti formában folytatódik a félév. Ezen a héten jelent meg az Eduline Nyelvtanulás 2022 éves kiadványa is, így a héten több cikkben is foglalkoztunk a nyelvoktatás helyzetével. A hét hírei.