Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Több mint egy hete kezdtek akciósorozatba a kormány sztrájkrendelete ellen tiltakozó pedagógusok, pár nap alatt több vidéki gimnázium is csatlakozott a polgári engedetlenéghez.
Jövő héten újra tárgyal a kormány a pedagógusok sztrájkbizottságával. A két nagy szakszervezet kedden egyébként az Alkotmánybírósághoz fordult a sztrájkrendelet miatt.
Legalább tíz-tizenkét általános és középiskola tanárai kezdenek polgári engedetlenségbe szerdán, köztük az ország legjobb gimnáziumai közé tartozó ELTE-gyakorlókban is megtagadják a munkát a sztrájkjogért harcoló tanárok. Tudósításunk folyamatosan frissül.
Az Eötvös Loránd Tudományegyetem több mint háromszáz dolgozója írta alá azt a szolidaritási nyilatkozatot, amellyel a sztrájkjogért harcoló tanárok mellett állnak ki.
Országszerte több száz tanár kezdett polgári engedetlenségbe kedd reggel, a budapesti Szent István Gimnáziumban, az Ady Endre Gimnáziumban, a Kecskeméti Bányai Júlia Gimnáziumban, a Miskolci Herman Ottó Gimnáziumban, az Újbudai József Attila Gimnáziumban és a XI. kerületi Bethlen Gábor Általános Iskolában és Gimnáziumban is így döntött a tantestület egy része. A IX. kerületi Bakáts Téri Ének-zenei Általános Iskola épületére a szülők feszítettek ki egy molinót, így támogatják a sztrájkjogért harcoló pedagógusokat.
„A sztrájk alapjog. Szülők a tanárokkal a gyerekekért” – ilyen molinót feszítettek ki a Bakáts Téri Ének-zenei Általános Iskola diákjainak szülei az épületre.
A Kecskeméti Bányai Júlia Gimnázium huszonhárom tanára is megtagadta a munkát kedd reggel. Közleményükben azt írják, olyan változásokért küzdenek, amelyek fókuszában a rájuk bízott gyerekek vannak.
A Bicskei Csokonai Vitéz Mihály Általános Iskola tanárai és tanítói is tiltakoznak a kormány sztrájkrendelete ellen. Azt írják, ők ugyan (még) tanítanak, viszont ma „nemcsak a tanóráinkat tartjuk meg felkészülten és teljes figyelemmel, hanem megerősítjük hitünket a példamutatás, a félelem nélküli véleménynyilvánítás és az egymás iránti tisztelet kifejezésének erejében”.
Sorra csatlakoznak a fővárosi és a vidéki közép- és általános iskolák tanárai a polgári engedetlenségi akciósorozathoz. Hol álltak ki pedagógusok a sztrájkjogért? Mutatjuk.
Hiába jelent meg múlt héten az a kormányrendelet, amely a szakszervezetek szerint kiüresíti a sztrájkot, a PSZ és a PDSZ kitart eredeti tervei mellett: március 16-ára újabb munkabeszüntetést szerveznek.
A Szerb Antal Gimnázium tanárai is követték a Szent László Gimnázium, a Kölcsey Ferenc Gimnázium és a budaörsi Illyés-gimnázium pedagógusainak példáját: csütörtökön megtagadták a munkát, így harcolnak a pedagógussztrájkot ellehetetlenítő kormányrendelet visszavonásáért.
Semmilyen eredményre nem vezetett a pedagógus-szakszervezetek és a kormány újabb tárgyalása - erről a szakszervezeti vezetők számoltak be az Emberi Erőforrások Minisztériuma előtt tartott sajtótájékoztatón. Azt is kiemelték: március 16-tól sztrájkolnak.