Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Használjam ki a tehetségem és csináljam azt amit szeretek, vagy tartsam el a családom? Valószínűleg majdnem mindenkinek, aki képző- illetve iparművészeti tanulmányokat folytat, forognak-forogtak már a fejében hasonló gondolatok. Kérdés, hogy a kettő egyébként kizárja-e egymást?
Helsinki után Budapesten lesz átható a Rajaton/Borderless/Határtalan című, finn és magyar képzőművészeti egyetemisták közös tárlata a határnyitás 20. évfordulójára.
67 kiállító közül választotta ki az Edupress a tavaszi HVG Állásbörzén megjelenő cégek közül a legötletesebb, legegységesebb, legmodernebb standot és a legötletesebb reklámajándékot kínáló céget Budapesten, március 26-án. Az elsősorban külső megjelenést elismerő díjat idén a Decathlon, a K&H Csoport, a Magyar Telekom és az E.ON Földgáz érdemelte.
"Ugyan kevesebb a kiállító a mostani börzén, kötelességünknek érezzük, hogy fenntartsuk ezt a fórumot az álláskeresők számára leendő munkaadóik közelebbi megismerésére" - mondta el a HVG Állásbörzén, március 26-án megnyitó beszédében Szauer Péter, a HVG Kiadói Zrt vezérigazgatója. A SYMA csarnokban tartandó kétnapos rendezvényen több kiállító arra hívta fel a figyelmet, hogy az érdeklődőknek többet kellene küzdeni a megfelelő állás megszerzéséért, a jelentkezni kívánók nagy része ugyanis nem visz magával önéletrajzot.
Két nap, 10 000 m2, 40 000 látogató, 60 előadás, 116 hazai és 35 nemzetközi kiállító - ez az Educatio 2009 Nemzetközi Oktatási Szakkiállítás gyors mérlege.
A kínálat lenyűgöző volt, a felsőoktatási intézmények egymást túlszárnyalva igyekeztek megtenni mindent, hogy minél többen válasszák őket.
Az intézmények versenyeznek a hallgatókért, a jelentkezők pedig küzdenek az intézményekért. A minőségi verseny, a javuló szolgáltatások a felsőoktatási reform sikerességét bizonyítják - nyitotta meg Arató Gergely, az Oktatási és Kulturális Minisztérium államtitkára az Educatio 2009 - Nemzetközi Oktatási Szakkiállítást január 23-án, pénteken délelőtt. A Syma Sport és Rendezvényközpont "A" és "C" csarnokában rendezett kiállítás idén 10 ezer négyzetméteren, több mint 200 kiállítóval várja az érdeklődőket.
„Gondolkodom, tehát ott vagyok!” – ez a mottója idén is az Educatio 2009 Nemzetközi Oktatási Szakkiállításnak, amelyet 2009. január 23-24-én, a budapesti SYMA Sport- és Rendezvényközpont „A” és „C” csarnokában rendez meg az Educatio Kht., az Oktatási és Kulturális Minisztérium támogatásával.
Idén is megrendezik az Educatio oktatási szakkiállítást január 23-24-én a budapesti SYMA Sport és Rendezvényközpontban. A kiállítás szakmai programokkal és előadásokkal várja az iskolák tanárait, vezetőit. A rendezvény szervezői a szakmai érdeklődők mellett általános- és középiskolás, valamint felsőfokú intézmények tanulóinak részvételére is számítanak.
A Budapesti Műszaki Főiskola (BMF) Kandó Kálmán Villamosmérnöki Karának jogelődje 2008-ban 110 esztendős. Ebből az alkalomból - a Magyar Tudomány Ünnepe és a 110 év a műszaki szakoktatás és kutatás szolgálatában című XXIV. Nemzetközi Kandó Konferencia eseményeihez kapcsolódva - iskolatörténeti kiállítást rendezett a Tavaszmező utcai Könyvtár a Tavaszmező utca 17. számú épület aulájában.
Ahogy már beszámoltunk róla, októberben – 9 ország 44 felsőoktatási intézménye részvételével – került sor az International College Days 2008 elnevezésű nemzetközi felsőoktatási kiállításra Münchenben és Berlinben. Olyan rangos külföldi egyetemek mellett, mint a Yale és a londoni Richmond University Magyarországot, illetve az egész kelet-közép európai régiót a Budapesti Gazdasági Főiskola egyedüliként képviselte. A hír több kérdést is felvetett bennünk, melyeket végül Dr. Ferkelt Balázsnak, a BGF tudományos rektor-helyettesének szegeztünk
Roger Fenton világhírű múlt században élt angol fotográfus - aki a brit királyi család udvari fényképésze is volt - 12 eredeti, részben szignózott fotója került elő az ELTE Egyetemi Könyvtár metszettárából. A fotók némelyike - amelyekről mind a mai napig nem tudják, hogyan kerültek az Egyetemi Könyvtárba, egyáltalán Magyarországra - egyedülálló darab, a világon sehol másutt nem találhatók nyilvános gyűjteményekben. A képekből november 19-én az ELTE Egyetemi Könyvtárának Dísztermében nyílik kiállítás, amely 2009. január 30-ig látogatható.