Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Mikor nem indul el egy felvételin meghirdetett szak? Az érettségik után a legtöbben biztosan belevetitek magatokat a pontszámolásba és a felvételi ügyintézésbe. Összeszedtük a legfontosabb szabályokat.
Így, hogy 2021-ben is csak kivételes esetekben lesznek szóbelik, a legtöbben az írásbelik eredményei alapján már elkezdhettek kalkulálni a felvételi pontjaitokkal. Ennek függvényében, illetve a február óta szerzett ismeretek alapján előfordulhat, hogy változtatnátok a korábban leadott listán. Mutatjuk, milyen szabályokra kell figyelnetek, ha törölnétek egy jelentkezési helyet.
Hány pont kellett a bejutáshoz a legnépszerűbb egyetemek, legnépszerűbb szakjaira a 2020-as felvételin, és mennyien versenyeznek idén az ösztöndíjas helyekért? Cikksorozatunk negyedik részében a Szegedi Tudományegyetem (SZTE) számainak jártunk utána.
Hány pont kellett a bejutáshoz a legnépszerűbb egyetemek, legnépszerűbb szakjaira a 2020-as felvételin, és mennyien versenyeznek idén az ösztöndíjas helyekért? Cikksorozatunk harmadik részében a Budapesti Gazdasági Egyetem (BGE) számainak jártunk utána.
Hány pont kellett a bejutáshoz a legnépszerűbb egyetemek, legnépszerűbb szakjaira a 2020-as felvételin, és mennyien versenyeznek idén az ösztöndíjas helyekért? Cikksorozatunk második részében Debreceni Egyetem (DE) számainak jártunk utána.
Hány pont kellett a bejutáshoz a legnépszerűbb egyetemek, legnépszerűbb szakjaira a 2020-as felvételin, és mennyien versenyeznek idén az ösztöndíjas helyekért? Cikksorozatunk első részében az Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE) számainak jártunk utána.
A 2021-es felvételin is fontos szabály, hogy az alap- és osztatlan képzésekre 280 pont alatt nem lehet bekerülni. De mit tehettek, ha nincs ennyi pontotok, mégis szeretnétek szeptembertől egyetemen vagy főiskolán kezdeni?
A mai olasszal véget értek az írásbeli érettségik, hamarosan minden érettségiző megtudja a végleges pontszámát. Ha már feltöltöttetek minden fontos dokumentumot, és szívesen kalkulálnátok a pontjaitokkal, próbáljátok ki az Eduline pontszámító kalkulátorát.
Sok idő telt el február óta és sok minden megváltozhatott azóta, akár az álomszakotok is. Szerencsére egyszer még van lehetőségetek változtatni a megjelölt egyetemek, főiskolák sorrendjén 2021-ben is. Hogyan? És mikor? Mutatunk minden részletet.
Tudjuk, hogy már számoljátok vissza a napokat, de pontosan mikor derül ki, melyik egyetemre vagy főiskolára kerültök be a 2021-es felvételin? Mutatjuk.
Gazdálkodási és menedzsment, kereskedelem és marketing, pszichológia – ez a 2021-es felvételi három legnépszerűbb alapszakja. De milyenek voltak a tavalyi ponthatárok ezeken a képzéseken?
Jelentkeztetek egyetemre vagy főiskolára, de nem minden tárgyból sikerült ötössel zárnotok a középiskolai éveiteket? Milyen pontszámítási szabályokkal kerülhettek be mégis a felsőoktatásba? Itt van minden tudnivaló a duplázásról.
Mikor jár 50 pluszpont az emelt szintű érettségiért? Milyen feltételeket kell teljesíteni, ha többletpontokra hajtotok? Fontos infók a pontszámításhoz.
Nemcsak az alap- és osztatlan képzésekre, valamint a felsőoktatási szakképzésekre jelentkezőknek kell számolniuk minimumponthatárral, hanem a mesterszakokra felvételizőknek is. Mutatjuk, hány pont alatt nem kerülhettek be egyetlen államilag támogatott és önköltséges képzésre sem.
Hogyan és miből számolják a tanulmányi pontokat a felsőoktatási felvételin? És ezekkel maximum hány pontot szerezhettek? Fontos kérdésekre válaszolunk.
Egy hónapja kezdődött az idei felvételi hiánypótlási időszak, de kik kapnak felszólítást az e-felvételiben és pontosan miről? Hová érkezik a hivatalos végzés, és hogyan lehet megnézni? Minden kérdésre válaszolunk.
Az általános szabály, hogy minden eredményt, amiből pontot szeretnétek számítattni a felvételin, a megfelelő dokumentummal - bizonyítvány, oklevél - igazolnotok kell. Viszont ez alól van néhány kivétel.