1,7 milliárd forintos kompenzálást kapnak a magániskolák az energiaárak miatt
A támogatás kifejezetten azoknak az iskoláknak jár, amiknek vallási egyesületek vagy más szervezetek, személyek a fenntartói.
A támogatás kifejezetten azoknak az iskoláknak jár, amiknek vallási egyesületek vagy más szervezetek, személyek a fenntartói.
Több mint 70 milliárd forintnyi rezsitartozást halmoztak fel az állami intézmények, ebből 14 milliárd a közoktatásé.
Az egyetem szerint az energiatakarékossági intézkedések beváltak, így egy rendhagyó tavaszi szünet után jelenléti oktatással indul a tavaszi félév.
A tankerület a rezsiárak emelkedése miatt döntött úgy, hogy egy ózdi művészeti iskolában felfüggesztik az eddigi szombati oktatást. Azonban így lesz olyan óra, amit nem tudnak megtartani.
A klímákat nem lehet majd fűtésre használni, a kollégistákat pedig arra kérik, hogy 30 fokon mossanak.
Nem a Semmelweis Egyetem az első, ahol döntöttek az idei fűtési szezonra vonatkozó a spórolási tervekről.
A nyelvvizsgaközpontok is megérzik az elszabadult energiaárakat. Ha nem találnak megoldást, télre be is zárhatnak.
A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemen (BME) is megszülettek az energiatakarékossági döntések, az egyetem a napokban meg is osztotta az új szabályokat.
A Kecskeméti Szakképzési Centrumban is problémákat okoz az energiaválság - az igazgató hétfőn jelentette be a megszorításokat.
A Vas Megyei Szakképzési Centrum levélben több érdekes spórolási tipp is van.
Az egyik nagykanizsai bölcsőde megtermeli magának a saját energiaszükségleteit. Nem kell aggódniuk a rezsiszámlák miatt.
Van, ahol a három- vagy négynapos iskolahét bevezetését, máshol a szombati tanítási napok törlését vagy az osztályok összevonását fontolgatják iskolaigazgatók az elszálló rezsiárak miatt, az ugyanis nemcsak itthon, hanem más országok iskoláiban is komoly problémát jelent. Van olyan szlovákiai iskolaigazgató, aki szerint egész egyszerűen a téli hónapokra kellene átütemezni a nyári szünetet.
A kormány legutóbbi ülésén gázfogyasztás-csökkentés mellett döntött - jelentette be a csütörtök délelőtti kormányinfón Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter.
Az ELTE már bejelentette: az idei őszi szünet decemberben lesz. A Felsőoktatási Dolgozók Szakszervezete most közleményben kéri a kormányt arra, hogy haladéktalanul biztosítson forrást az egyetemek folyamatos működéséhez.
Úgy tűnik, súlyosan érintheti az Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE) Bölcsészettudományi Karát az energiárrobbanás.
Megszüntetik a hajdúböszörményi Bethlen Gábor Általános Iskola egyik tagintézményét szeptember 1-től, a tankerület szerint erre az épület kihasználatlansága és a "költségvetés egyensúlyának fenntartása" miatt van szükség. A tagiskolában ugyanis mindössze tizenkilenc diák tanult.
Az egykori Széchenyi-kastélyban működő kollégium a drasztikus rezsiárak miatt zár be.
Több országban rövidítenének a tanítási heteken, Szicíliában napelemekkel próbálnak többletenergiát termelni az iskoláknak - az oktatásban is komoly problémát okoznak az elszálló energiaárak.
Az egyetemek és főiskolák rezsije is drasztikusan emelkedhet a következő hónapokban: az intézmények egy részében most próbálják megbecsülni, nagyjából mekkora plusz kiadással számolhatnak a néhány nap múlva induló őszi szemeszterben, máshol viszont a hosszú távú szerződések miatt még nem tartanak a drágulástól. Online oktatást – egyelőre – sehol nem terveznek.
A legtöbb intézmény még megjósolni sem tudja, mennyivel lesznek magasabbak a kiadásaik most, hogy megemelkedtek az energiaárak, de a legrosszabb esetben milliárdos - előre nem tervezett - kiadásaik is lehetnek.