Még tíz dolog, amit csak az igazi egyetemisták ismernek jól
Sok olyan élethelyzet van, amit csak az egyetemisták ismernek igazán.
Sok olyan élethelyzet van, amit csak az egyetemisták ismernek igazán.
Elkezdődött a vizsgaidőszak, de nem kell stresszelni, inkább töltsetek le pár hasznos appot, amelyek könnyebbé tehetik a következő heteket
Sajnálatos tény, de ki kell jelenteni: eljött a téli vizsgaidőszak. Nagyon sok stressz, kapkodás, beadandók és vizsgahalom egy kis karácsonyi érzéssel és plusz kilókkal fűszerezve. Röviden ez a téli vizsgaidőszak.
Mindenki tudja, aki egyetemista vagy főiskolás, hogy a téli vizsgaidőszak komoly kérdéseket vethet fel, hiszen közeleg a karácsony és a vizsgaidőszak is, ilyenkor az ember nem tudja eldönteni, hogy várja-e ezt az időszakot. Vagy inkább ne.
Vannak, akiknek már nagyon közel van a diplomázás, a záróvizsgák, a szakdolgozat leadása és annak megvédése. Minél közelebb kerül hozzá az ember, annál ijesztőbb lehet, hiszen bárhogy is nézzük, egy korszak végét jelenti.
Állatsimogatót alakított ki egy ausztrál egyetem, hogy így segítsen a diákoknak megbirkózni az év végi vizsgaidőszak okozta stresszel.
Még az sem kizárt, hogy ezek a dolgok nagyon fognak hiányozni a felnőtt életből, sőt... Összegyűjtöttünk pár olyan dolgot, ami biztosan nem lesz már a diplomautáni életetek része. Ha még nincs a kezetekben az oklevél, akkor gondoljatok bele: nektek hiányoznának?
Van pár olyan kérdés, ami a legtöbb egyetemista fejében megfordul, amikor közel a diplomához vagy a diploma után belekezd a felnőtt életbe. Összegyűjtöttük őket. Ha ti is voltatok már ebben a helyzetben akkor, biztosan ismeritek őket.
Ez lesz az első vizsgaidőszakotok? Összegyűjtöttünk néhány fontos dolgot, hogy ne érjen senkit meglepetésként az álmatlanság vagy a vizsgadrukk furcsa mellékhatásai.
Tegye a szívére a kezét mindenki: ugye, hogy ti is mondtátok már ezeket? Nem véletlenül, hiszen ez együttjár a gyerekkorral és az iskolával.
Hamarosan itt az első őszi zh hét, majd a téli vizsgaidőszak. Mind ismerünk olyan egyetemistákat, akik csak a karácsonyi szünetnek élnek, a felkészülés napjai után csak túlélni szeretnének.
Sok dolog van, amit biztosan mindenki emlegetni fog az egyetem után is, de vajon mennyire maradnak meg az ébren töltött esték, amikor esszéket írtatok az utolsó pillanatban, vagy a lehetetlen vizsgák? Összegyűjtöttünk pár emlékezetes dolgot, amit minden egyetemista átél egyszer.
Sokan mondják, hogy az egyetemi évek a legemlékezetesebbek. Persze ez függ attól is, éltek-e a lehetőségekkel, amelyeket az egyetem vagy főiskola biztosít nektek. Összegyűjtöttünk tíz dolgot, amit érdemes kipróbálni.
Van, aki Ilyenkor ér a szakácstudománya csúcsára a különböző tésztákkal és szendvicsekkel, és van, aki a gyorséttermek törzsvendége lesz az egyetemi évek alatt.
Milyen az első vizsgaidőszak az egyetemen, főiskolán? Mindenki átesik rajta, és biztosan elraktározza a tapasztalatokat. A vizsgaidőszak árnyoldalai és tapasztalatai a hallgatók szemével.
Amikor 25 ezer forinttól még mindenki gazdagnak érezte magát, az volt a legmenőbb az osztályban, akinek volt világítós cipője, vagy a kék szemhéjpúder és a testcsillám a divat legfelsőbb fokának megnyilvánulása. Összegyűjtöttünk pár nagyon menő dolgot, ami felnőttként már nem olyan hatalmas érték.
Habár mi is tudjuk, hogy még csak most kezdődött a szorgalmi időszak, vannak, akik már tudják, hogy mi vár majd rájuk, ha eljön a vizsgaidőszak. Erre soha sem lehet időben elkezdeni felkészülni, és most magára a tanulásra gondolunk. Összegyűjtöttük, hogy mik a vizsgaidőszak legrosszabb pillanatai.
Hamarosan minden egyetemista belekóstolhat az igazi egyetemi bulizásokba, és előbb utóbb arra is rájön, hogy milyen tipikus bulizók vannak az ilyen bulikban. Nektek melyik ismerős a felsoroltak közül?
Hatalmas különbség lehet a középiskola és az egyetem között. Szerintetek mik azok a dolgok, amik a legjobban jellemzik a felsőoktatásban töltött éveket? Az, hogy nem kell korán kelni, vagy az, hogy nagyon sok diákkedvezmény van? Mi összegyűjtöttünk párat ezekből:
Az egyetem alatt az ember kísérletezőkedvében nagyon sok megválaszolatlan kérdésre keresi a választ, természetesen saját tapasztalatok által. Mennyi kávét tud egy ember meginni egy este alatt, vagy hogyan lehet 600 oldalt elolvasni másnapra? Ismerősek?