Pintér Sándor elfoglalt, a programjaitól függ, részt vesz-e az oktatásról szóló parlamenti vitanapon
Az oktatás mellett egyéb területeket is vezető miniszternek lehet, hogy más dolga lesz.
Az oktatás mellett egyéb területeket is vezető miniszternek lehet, hogy más dolga lesz.
A tüntetések és tiltakozások az oktatásban dolgozók bérrendezése mellett, többről is szólnak. A diákok és tanárok követelései között ott van a korábban elvett sztrájkjogok helyreállítása és az önálló oktatási minisztérium felállítása is. Mutatjuk, mit követelnek a kormánytól a tüntetők.
A Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ) és a Pedagógusok Szakszervezetének sztrájkbizottsága folytatja tárgyalásokat a döntéshozókkal.
Csütörtökön ismét országos tanársztrájk lesz a közoktatásban, a két nagy pedagógus-szakszervezet, a PSZ és a PDSZ szervezésében. Az eseményhez azonban most is csatlakoznak majd egyéb tiltakozások, programok és megmozdulások - összeszedtünk mindent, amit az október 27-re tervezett nagy élőláncról tudni kell.
Rengeteg diák, tanár és szülő tüntetett a Műegyetem rakparton az oktatásért és a tanárokért.
Több ezer diák, tanár és szülő vonult vasárnap délután a Kálvin térről a Műegyetem rakpartra, ahol a felszólalások mellett koncertek is voltak. Itt olvashatjátok el az eseményről szóló teljes tudósításunkat.
Még mindig nem kapott választ Orbán Viktortól október 7-i levelére a Pedagógusok Szakszervezete (PSZ) és a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ).
A Pedagógusok Szakszervezete (PSZ) és a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ) szerint az október 14-i országos tanársztrájk alatt voltak olyan tankerületek, ahol rendkívüli szünetet rendeltek el az iskolák, hogy akadályozzák a tiltakozásokat.
Október 23-án, vasárnap is lesz szolidaritási tüntetés a tanárok mellett, már a programok is megvannak.
Országszerte több tucat demonstráció, élőlánc, szolidaritási megmozdulás volt pénteken, emellett ismét több ezer pedagógus sztrájkolt.
„Nekik nincs félnivalójuk! Miként Önnek sem volt 1989-ben!” – írta Orbán Viktornak a több tízezres demonstrációt szervező diákokról a két nagy pedagógus-szakszervezet. A nyílt levélben a kormány és a szakszervezetek közötti tárgyalások azonnal folytatását és oktatási kormánybiztos kinevezését is követelik.
A Pedagógusok Szakszervezete (PSZ) arra kéri a pedagógusokat és az oktatásban dolgozókat hogy a gördülő sztrájk részeként csatlakozzanak az október 14-ére, péntekre meghirdetett sztrájkhoz.
Több szervezet is reagált a budapesti Kölcsey Ferenc Gimnázium öt tanárának elbocsátására. Az Oktatói Hálózat és a két nagy pedagógus-szakszervezet is azt írja, maga a kormány tehet arról, hogy a pedagógusoknak a polgári engedtelenség eszközéhez kellett nyúlniuk.
Lassan egy éve tárgyal a két tanári szakszervezet a minisztériummal, eddig mindhiába. Október 5. után most újabb országos akciót hirdetnek.
Egy óra „mulasztásért” másfél órányi bért kell levonni a sztrájkoló pedagógusoktól – többek között ez áll abban a levélben, amely a Népszava birtokába jutott.
Nem ért egyet a Pedagógusok Szakszervezete és a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete a sztrájk időpontjában, az egyik októberben, a másik csak novemberben szervezne országos munkabeszüntetést.
A Tanítanék Mozgalom is csatlakozik a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ) által meghirdetett október 5-i sztrájkhoz.
A tanári szakszervezet országos választmánya szeptember 23-i ülésén döntött az akcióiról.
Megtelt kétségbeesett pedagógusoktól érkező levelekkel az egyik legnagyobb szakszervezet postaládája.
A strasbourgi bírósághoz fordult a sztrájkjog kiüresítése miatt a két nagy pedagógus-szakszervezet, ebben a Magyar Helsinki Bizottság és a Társaság a Szabadságjogokért (TASZ) segíti őket.