Újabb demonstráció: "Pedagógusnapi kiállás a tanárokért!"
Az Oktogontól vonulnak a Belügyminisztérium épületéhez június ötödikén, délután. Előtte pedig pedagógusnapi gálát szervez az ADOM Diákmozgalom.
Az Oktogontól vonulnak a Belügyminisztérium épületéhez június ötödikén, délután. Előtte pedig pedagógusnapi gálát szervez az ADOM Diákmozgalom.
"Jogsértő intézkedésekkel" tartja az iskolán kívül a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezetének mai fórumát egy diósdi iskola igazgatója és az érdi tankerület.
Nagy Erzsébet arról számolt be, a csütörtöki, a Belügyminisztériumban tartott megbeszélésen résztvevő köztisztviselőknek semmilyen felhatalmazása nem volt, az viszont kiderült, a módosított státusztörvény szövegére még várni kell.
A pedagógus- és diákszervezetek képviselőit, mint a frakciók meghívott szakértőit beengedték, de a szakmai szervezetek közül egyedül a Nemzeti Pedagógus Kar képviselőjének adtak szót. Másfél óra után ki is vonultak az ellenzéki politikusok és az általuk delegált szakértők az ülésről, miután Pintér Sándor egyértelmű nemmel válaszolt arra, visszavonnák-e a státusztörvényt.
Már a környező országok oktatási rendszerében is a tananyag helyett a kreativitásra építenek – hangzott el a PDSZ rendezvényén, ahol Pintér Sándor egy évét értékelték.
Szabó Zsuzsa idén már nem indult a Pedagógusok Szakszervezete elnöki címéért.
Nem sok konkrétummal zárult a szakszervezetek és a kormány közti aktuális státusztörvényes egyeztetés.
A szakszervezet szerint hivatalosan teendőikre és az utazási költségekre hivatkoztak.
A szakszervezet minden magyarországi európai parlamenti képviselőt megkeresett, ám mindez aligha fogja érdemben megfordítani az eseményeket.
Az államtitkár szerint soha ilyen széles körű egyeztetés oktatási kérdésekben nem volt még, mint az elmúlt hónapokban. A kormány a státusztörvény több pontján is visszakozott, de ezeket a szakszervezeteknél nem tartják elegendőnek.
Reagált Rétvári Bence pénteki nyilatkozatára a PSZ és a PDSZ.
Kétértelmű választ küldött az Eduline-nak az oktatásért is felelős minisztérium.
A Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete és a Pedagógusok Szakszervezete szerint a kormány komoly uniós nyomás alatt van, így belementek abba, hogy maximum három hónap lehet a tanárok felmondási ideje. A státusztörvény tervezete ugyan enyhül - de nem eléggé a szakszervezetek szerint.
Hosszú idő után kedden végre hozott némi eredményt a kormány és a tanári szakszervezetek közti tárgyalás. A PSZ és a PDSZ szerint ezek azonban aligha engedmények, sokkal inkább látszatintézkedések, válaszul az unió felől érkező nyomásgyakorlásra.
A státusztörvény bevezetésével komolyan korlátozhatják a pedagógusok érdekeit képviselő szervezeteket.
Folytatódtak a tárgyalások a PSZ, a PDSZ és a kormány között. A szakszervezetek számára továbbra is elfogadhatatlan a státusztörvény tervezete.
Országszerte több száz intézményben sztrájkoltak tegnap a tanárok a státusztörvény bevezetése miatt, most ezekről az iskolákról hoztunk nektek egy gyűjtést.
Az egyik szakszervezeti vezető szerint viszont sok iskolában vissza szoktak lépni a munkabeszüntetéstől az intézményvezetők nyomására. Közben pénteken újra egyeztet a kormány a szakszervezetekkel a státusztörvényről és a béremelésekről.
Ezzel együtt az egyik érdekvédő szerint az sem egyértelmű, hogy a pedagógusok béremelése valóban meg fog történni még idén.
Már több mint négyezren jelezték a felmondásukat, amennyiben a kormány bevezeti a státusztörvényt. Közben új petíció is indult, ebben azt próbálják megakadályozni, hogy a törvény az Országgyűlés elé kerüljön.