Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Bologna, Oxford, Salamanca, Modena és Cambridge - a világ legrégebbi egyetemvárosai, ahol több mint nyolc-kilencszáz éve megszakítás nélkül oktatnak hallgatókat. Nézegess képeket az ódon campusokról.
A Princeton, az Oxford és a bolognai egyetem mellett olyan kevésbé ismert egyetemek és főiskolák is felkerültek a világ legszebb campusainak 2010-es Forbes-listájára, mint a Scripps College vagy az Air Force Academy. A lap a rangsort elismert építészek véleménye alapján állította össze.
Az Év Hallgatói Újságírója az Univ Pécs munkatársa, Kasza Szabolcs lett, a Pro Sperare elismerést pedig az ELTE TÁTKontúr című lapja kapta a Magyar Egyetemi és Főiskolai Sajtóegyesület (MESE) díjátadóján.
Hat év börtönre ítélte az észak-kínai Hopej (Hebei) tartomány bírósága azt a 23 éves férfit, aki egy egyetemi campusban ittasan elgázolt két húszéves lányt, majd a baleset után továbbhajtott, és azt kiáltotta: Apám Li Kang!
Több mint harmincezer dollárba, vagyis körülbelül hat és félmillió forintba kerül egy tanév Európa egyik legdrágább főiskoláján: a svájci Franklin College képzéseit csak kevesen tudják megfizetni, ők azonban a busás tandíj ellenében az ország legszebb campusán tanulhatnak.
Több mint 52 ezer dollárba, vagyis körülbelül 11 millió forintba kerül egy tanév az Egyesült Államok egyik legdrágább főiskoláján. A Maine állambeli Bates College az ország egyik legrégebbi koedukált iskolája, ahol 1855 óta nők is szerezhetnek diplomát. A borsos tandíjért minőségi oktatás jár: a Princeton Review 2005-ben a legjobb főiskolának nevezte.
Az Oxford, a Stanford és a Princeton mellett két kevésbé ismert felsőoktatási intézmény is évről évre dobogós helyezést szerez a világ legszebb campusainak rangsorában: a Kenyon College többek között ódon épületeiről és hatalmas parkjairól, a kizárólag nőket oktató Scripps College pedig rózsakertjéről és gyümölcsfáiról vált híressé.
Idén is a New York állambeli Sarah Lawrence College áll a Forbes magazin legdrágább felsőoktatási intézményeket összesítő listájának élén: a hallgatóknak évente több mint 57 ezer dollárt, vagyis körülbelül 12 millió forintnak megfelelő összeget kell fizetniük.
A Budapesti Corvinus Egyetem Fővám téri épületeit kellett szerdán megint kiüríteni bombariadó miatt, az idén immár harmadszor. Béres László ezredes szerint nem lehet egyértelműen kijelenti, hogy a vizsgaidőszakkal van összefüggésben a sorozatos bombariadó. A IX. kerületi kapitányság széleskörű nyomozást indított közveszéllyel fenyegetés miatt.
Jövő héten kezdődik a Campus fesztivál a debreceni Nagyerdőn, az erős zenei kínálat mellett sok jó programmal is készülnek a szervezők, nekünk persze a legkedvesebb a HVG sátra lesz, ahol beszélgetésekkel, blogger-találkozóval, internetkávézóval várják a megfáradt fesztiválozókat.