Mi lesz a 9 órai iskolakezdéssel és a tanárok fizetésemelésével?
Az ellenzéki pártok és a miniszterelnökjelöltek is támogatják az ADOM Diákmozgalom 12 pontját - jelentették be közös sajtótájékoztatón.
Az ellenzéki pártok és a miniszterelnökjelöltek is támogatják az ADOM Diákmozgalom 12 pontját - jelentették be közös sajtótájékoztatón.
Alig két hete indította útjára 12 pontos oktatási reformjavaslatait az ADOM Diákmozgalom, megvan az első körben betervezett aláírásszám.
A diákmozgalom oktatási reformjavaslatait alig két nap alatt az ország több mint 450 különböző településéről, több mint 5 ezren írtak alá.
Hétvégén indult, de már több ezren aláírták a diákmozgalom reformötleteit.
Az ADOM Diákmozgalom utcai és online aláírásgyűjtésbe kezdett az általuk megfogalmazott 12 oktatási reformjavaslat mellett.
Az új fogalom mögött azt értjük, amikor egy diákot azért szekálnak vagy közösítenek ki, mert elkapta a fertőzést. Jocó bácsi, a népszerű történelemtanár már hallott olyan diákról is, aki inkább eltitkolta betegségét, nehogy megbélyegezzék a többiek.
Bár ez a hét főleg az érettségikről szólt, azért egyéb oktatási hírekből sem volt hiány. Összeszedtük nektek, mi minden történt az elmúlt hét napban.
Rengeteg diák és szülő aggódik a jövő heti iskolanyitás miatt, a kormány azonban eddig hajthatatlannak tűnt. Bár a terv még mindig ugyanaz: hétfőn visszatérnek a felsősök és a középiskolások is az iskolákba, viszont úgy tűnik, számukra is lesz egy kiskapu a hiányzások igazolására.
Jövőhét hétfőn nyitnak az iskolák, visszatérhetnek a tantermeikbe a középiskolások és a felsősök is - ezt azonban egyre többen tartják rossz lépésnek.
Egy nap alatt újabb 30 ezren írták alá az ADOM Diákmozgalom petícióját, amelyben azt kérik a kormánytól, hogy május 10-től se legyen kötelező bejárni a középiskolákba és az általános iskolák felső tagozatára.
Két nap alatt 20 ezren írták alá azt a petíciót, amelyet az ADOM Diákmozgalom indított a középiskolák és az általános iskolák felső tagozatainak május 10-i nyitása ellen.
Az ADOM Diákmozgalom ma indította az aláírásgyűjtést, amihez már most annyian szeretnének egyszerre csatlakozni, hogy a honlap szervere időről időre lefagy.
Az alsósoknál a kormány továbbra is ragaszkodik az április 19-i iskolanyitáshoz - megszületett a kérelemminta, amivel a járványügyi helyzetre hivatkozva a szülők kikérhetik őket az iskolából.
A diákmozgalom félsikerként értékeli, hogy a középiskolákban elhalasztották a jelenléti oktatás kezdetét, illetve azt is, hogy elmaradnak a szóbeli érettségik. Ugyanakkor továbbra is szeretnék elérni, hogy április 19-től ne nyissanak ki az általános iskolák, mert szerintük a járványhelyzet miatt továbbra sem biztonságos a személyes oktatás.
A pedagógus szakszervezet a munka megtagadásával állna ellen a tervezett központi iskolanyitásoknak. Felmérésük szerint nagy többségben vannak azok a tanárok, akik nem szeretnének visszatérni a személyes oktatáshoz.
"Nem megyünk suliba április 19-től" szervez Facebook-eseményt az ADOM a központi iskolanyitások ellen. A kezdeményezők szerint érthetetlen, hogy a boltokban bevezetett négyzetméter-alapú korlátozás az iskolákra miért nem érvényes.
Ez a lehetőség azoknak a 7-10. osztályos diákoknak szól, akik szívesen tanulnának egymástól.
Ezen felül még hat javaslatot fogalmazott meg az ADOM Diákmozgalom, hogy a 2021-es érettségiket megfelelő környezetben szervezzék meg.
Egy frissen közzétett felmérés eredményeiből kiderült, hogy a tavaszi távoktatás alatt a tanárok közel felének naponta 10 vagy annál is több órát kellett foglalkozni a sulis teendőkkel, de a szülőkre is jóval nagyobb teher hárult, mint amikor tantermi oktatás van.
Az ADOM Diákmozgalom még a tavaszi távoktatás alatt - március 23. és április 12. között - készített egy felmérést, amelyben kikérte a diákok, a szülők és a tanárok véleményét a digitális oktatásról. Az eredményeket most tették közzé, amikor ismét aktuális lett a téma. A kérdőívet több mint 21 ezer diák töltötte ki, most az ő válaszaikból szemezgettünk.