Légitámadás érte az ENSZ egyik gázai iskoláját

Legalább hatan halálos áldozata és több tucatnyi sebesültje van az ENSZ egyik gázai iskoláját ért légitámadásnak.

Philippe Lazzarini, az ENSZ palesztinokat segélyező ügynökségének (UNRWA) főbiztosa azt nyilatkozta, hogy az al-Maghazi menekülttáborban található iskolájukat érte találat az övezet központi részén.

A támadásban közlése szerint több tucatnyian megsebesültek, és legalább hata életüket vesztették. Az iskola szerkezete pedig súlyosan megrongálódott. Lazzarini szerint a sérültek száma feltehetően még emelkedni fog.

Gázában már nincs biztonságos hely, még az UNRWA-létesítmények sem azok.

- hangsúlyozta a főbiztos. A szervezet közlése szerint az eltalált iskolában legalább négyezer ember keresett menedéket.

A Gázai övezetet irányító Hamász palesztin iszlamista szervezet október 7-én többfrontos támadást indított Izrael ellen, ahol több mint 1400 ember életét vesztette. A Hamász elleni izraeli válaszcsapások több mint 2800 palesztin halálát okozták, a sebesültek száma pedig meghaladja a 12 ezret a Gázai övezetben.

 

 

Hozzászólások

Több száz olyan állami ösztöndíjas, nappali tagozatos szak van, melyre első helyen nem jelentkezett senki

Hiába nincs már egyetlen teljesen „üres” szak sem az idei felvételin, a 2026-os jelentkezési adatokból kiderült: több száz állami ösztöndíjas képzés van, amelyet senki sem írt be első helyre. A legtöbb ilyen szakra csak „mentőövként” jelentkeztek a diákok, különösen magas ezek között a pedagógusképzések aránya.

@eduline.hu

Március 11-én ismét a Kossuth térre vonultak a kulturális szféra dolgozói. A tüntetésen egy egyetemi tanárként is dolgozó restaurátort kérdeztünk arról, mennyit keres, milyen munkát végez nap mint nap, és hogyan lehet ebből a fizetésből megélni Budapesten. #kkdsz #kulturalisdolgozok #restaurator #kultura #beremeles

♬ original sound - eduline.hu