Felvételi 2026: ilyen intézményi pontokat kaphattok a Semmelweis Egyetemen
Közeleg a 2026-os egyetemi felvételi, ezért összegyűjtöttük, hogy a Semmelweis Egyetem melyik karán mire jár intézményi pont idén.
Tészta tésztával, szendvicsek minden főétkezésre vagy mirelit húsgolyók? Akár koliban, akár albérletben éltek - ha egyetemisták vagytok - ezekkel az ételekkel biztosan találkozni fogtok a közeljövőben. Összeszedtünk pár olyan ételt, amivel az egyetemisták többsége legalább egyszer találkozik az évek alatt.
Nektek melyik a kedvencetek?
Idén is sokan kezdik meg a tanulmányaikat valamelyik egyetemen vagy főiskolán. Nekik szedtünk össze pár tippet, amit érdemes megfogadni már az elején, hogy könnyebb legyen a szorgalmi időszak és majd a vizsgaidőszak is.
| Tetszett a cikk? Iratkozz fel hírlevelünkre |
Ha szeretnéd megkapni legfrissebb cikkeinket az érettségiről, az egyetemi-főiskolai és a középiskolai felvételiről, ha érdekelnek a felsőoktatás, a közoktatás, a nyelvoktatás és a felnőttképzés legfontosabb változásai, iratkozz fel hírleveleinkre. |
Közeleg a 2026-os egyetemi felvételi, ezért összegyűjtöttük, hogy a Semmelweis Egyetem melyik karán mire jár intézményi pont idén.
Fontos kérdésre válaszolunk.
A hatodikos matek javítókulcs mellett a nyolcadikosok magyar megoldókulcsát is ki kellett több feladatnál egészíteni. Mutatjuk, mire járhat még pont.
Az átlagpontszám egyik helyen sem érte el a 65-öt.
@eduline.hu Megkérdeztük a diákokat az Educatio Kiállításon, hogy mire használják a ChatGPT-t a tanulásban. Van, aki még a dolgozatíráshoz is segítségül hívja📚 #chatgpt #tanulas #gimi #educatiokiállítás #Nublê ♬ Funk it up - Official Sound Studio
Sokan szorongunk írás közben, félünk a hibáktól, kerülgetjük a bizonytalan szavakat – de vajon tényleg romlik a nyelvhasználatunk az online térben? Mártonfi Attila nyelvész-informatikus szerint ártalmas a helyesírásunkból bunkósbotot csinálni, és az alapján megítélni másokat.
Egy budapesti középiskola 9. osztályában járványügyi megfigyelést rendelt el a Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ, miután egy tanulónál hepatitis A-fertőzést igazoltak.