Dolgoznátok a nyári szünetben? Ezeken a helyeken érdemes munkát keresgélnetek

Sokan döntenek úgy, hogy a nyári szünetben dolgoznának valamit egy kis extra pénzért. De hol találtok megbízható állást? Íme néhány lehetőség a nyári munkakereséshez.

  • Eduline

Diákként nehéz jó munkát találni, de szerencsére nyáron egy kicsit könnyebb dolgotok van, ugyanis ilyenkor nem kell azon aggódnotok, hogy az órarendetek összecsúszik-e a munkaidőtökkel vagy ugyanez fordítva.

Az egyik legmegbízhatóbb munkaforrás - főleg ha még nappali tagozaton tanultok -, ha diákszövetkezeteken keresztül vállaltok munkát. Viszont figyeljetek arra, hogy a szövetkezet rendelkezzen DiákÉSZ tagsággal, mivel ők biztosan betartanak minden szabályt. Persze tudtok önállóan is keresgélni, például a profession.hu-n, ahol van külön rész a diákmunkát keresőknek. Ráadásul itt az önéletrajzotok elkészítéséhez is segítséget kaphattok - sok sablon közül tudtok válogatni, és összerakhatjátok a saját példányotokat.

Korábban már írtunk nektek a Csakdiák appról is, ami kifejezetten egy diákmunkára szakosodott alkalmazás. Az appon belül be tudjátok állítani, hogy hol és milyen típusú munkát kerestek, és cégek, illetve az iskolaszövetkezetek hirdetései között tudtok böngészni. Ha pedig megtaláljátok a nektek tetsző állást, akkor azonnal tudtok jelentkezni rá az appon keresztül.

Fontos viszont, hogy legyetek körültekintők, amikor dolgozni kezdtek. Itt írtunk róla, hogy mire kell figyelnetek, ha szerződést szeretnétek kötni, illetve itt nézhetitek meg, mi mindenre kell odafigyelnetek, ha dolgoznátok a nyári szünetben.

Egyre nagyobb a harc a diákmunkákért, mert a járvány miatt kevesebb a lehetőség

Megugrott a munkalehetőségek iránti kereslet júniusban a diákok körében - írta a Világgazdaság pénteki számában.

Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről!

Hozzászólások

„Pontosan tudtam, milyen úgy várni a tanévkezdést, hogy nincs pénz füzetre vagy írószerekre” – Kőszegi Krisztián az iskolakezdési támogatásról

Az Országgyűlés alelnöke megköszönte a KDNP-s Juhász Hajnalkának, hogy bocsánatot kért a gyermekvédelemben történtekért, de elmondta: a hátrányos helyzetű gyerekeket cserben hagyta az előző kormány. "Nem árulok el nagy titkot: egy szegény, de szerető nagy családban nőttem fel nyolc testvérem mellett. Pontosan tudtam, milyen úgy várni a tanévkezdést, hogy nincs pénz füzetre vagy írószerekre" - kezdte hozzászólását.

Ilyen feltételek mellett kapnák vissza a pedagógusok a sztrájkjogukat a benyújtott törvényjavaslat alapján

Gyerekfelügyeletet, étkeztetést és az érettségizők felkészítését is biztosítani kellene sztrájk idején a köznevelési törvény módosítását célzó javaslat szerint. A tervezet ugyan a pedagógusok sztrájkjogát korlátozó akadályok megszüntetését ígéri, de részletesen meghatározza azt is, milyen feltételek mellett lehetne munkabeszüntetést tartani.

„Több mint száz óra pluszmunkáért bruttó 17 ezer forint járt” – így érzékeltette a pedagógusok túlzott adminisztrációs terheit Müller Anna

A pedagógusok teljesítményértékelésének felfüggesztéséről szóló törvényjavaslat záróvitáját tartották kedden a parlamentben. Bár az előterjesztéshez egyetlen módosító javaslat sem érkezett, a vitában így is ütköztek az álláspontok. A kormánypárt továbbra amellett érvelt, hogy a felfüggesztéssel a túlzott adminisztrációs terhek szűnnek meg, az ellenzék az alternatíva hiányát hangsúlyozta.

Megszavazta az Országgyűlés a TÉR felfüggesztését

A pedagógusok teljesítményértékelésének felfüggesztéséről szóló törvényjavaslat záróvitáját július 7-én, kedden tartották a parlamentben. Müller Anna tiszás képviselő szerint több mint száz óra pluszmunkát okozott a tanároknak a rendszer.