Ennyit kell fizetni a középfokú nyelvvizsgáért - legalább 500-600 óra tanulás kell

Nyelvvizsgára van szükségetek az egyetem vagy egy új állás miatt? Utánajártunk, mekkora kiadással kell számolnotok, ha az alapoktól a középfokig szeretnétek eljutni.

  • Eduline
germany.info

Ha teljesen kezdők vagytok, a középfokú nyelvvizsgáig legalább 400-600 tanórán kell részt vennetek - ez egy intenzív, heti 5X5 órás tanfolyam esetében négy-hat hónapot jelent. Ha hetente 2X2 órát tudtok nyelvtanulásra fordítani, körülbelül két év alatt érhetitek el a középfokú szintet.

A nagyobb nyelviskolákban akár 70-80 ezer forintba is kerülhet egy hatvanórás nyelvtanfolyam, a kisebb nyelviskolákban és vidéken ugyanakkor sokkal olcsóbban, már óránként 500 forintért is találtunk nyelvtanfolyamokat.

Sok helyen van diákkedvezmény és ingyenes próbanyelvvizsga, de érdemes megnézni azt is, hogy az iskola vállal-e a garanciát a nyelvvizsgára: ez azt jelenti, hogy ha nem mentek át, ingyen járhattok a következő tanfolyamra. Most nem fér bele a büdzsébe egy nyelvtanfolyam? A legjobb ingyenes nyelvtanulási lehetőségekről itt olvashattok..

Nullától a középfokúig

Csoportosan:

nyelvtanfolyam: 400-600 * 300 - 1300 Ft/óra (45-60 perc)

nyelvvizsga: 24 900 - 50 000 Ft

összesen: 144 900 - 780 000 Ft

 

Egyénileg vagy kis csoportban:

magántanár: 200-300 * 1000 - 6000 Ft/óra (45-60 perc)

nyelvvizsga: 24 900 - 50 000 Ft

összesen: 224 900 - 1 850 000 Ft

Egyénileg persze sokkal gyorsabban lehet haladni: akár feleannyi idő alatt eljuthattok a középszintre. Igaz, ha az óránkénti árat nézzük, jóval többet kell áldozni rá: ha nyelviskolában vesztek magántanulói bérletet, hatvan percért 3000 forint körüli összeget kell fizetni. Sok iskola kínál barátoknak, munkatársaknak két-négyfős tanfolyamokat: így akár már 1000-1500 forintért kaphattok egy órát.

A magántanároknál nagyon változóak az árak: két-háromezer forint körüli óradíjért már jó esélyetek van rá, hogy felkészült oktatótól fogtok tanulni, a legmagasabb óradíj, amit találtunk, hatezer forint volt. Az interneten sok tanáradatbázis található: ezeken érdemes utánanézni az adott oktató referenciáinak, feltöltött segédanyagainak.

Mennyibe kerül a nyelvvizsga?

A középfokú nyelvvizsga 25-50 ezer forintba kerül: az amerikai és kanadai egyetemek általában TOEFL nyelvvizsgát kérnek: ez körülbelül 50 ezer forintba kerül. Az Origo középfokú nyelvvizsga 24 900 forintba kerül, az Euro komplex vizsga 27900 forintba. A nyelvvizsgatípusokról szóló összefoglalónkat itt és itt olvashatjátok el.

Hozzászólások

„Pontosan tudtam, milyen úgy várni a tanévkezdést, hogy nincs pénz füzetre vagy írószerekre” – Kőszegi Krisztián az iskolakezdési támogatásról

Az Országgyűlés alelnöke megköszönte a KDNP-s Juhász Hajnalkának, hogy bocsánatot kért a gyermekvédelemben történtekért, de elmondta: a hátrányos helyzetű gyerekeket cserben hagyta az előző kormány. "Nem árulok el nagy titkot: egy szegény, de szerető nagy családban nőttem fel nyolc testvérem mellett. Pontosan tudtam, milyen úgy várni a tanévkezdést, hogy nincs pénz füzetre vagy írószerekre" - kezdte hozzászólását.

Ilyen feltételek mellett kapnák vissza a pedagógusok a sztrájkjogukat a benyújtott törvényjavaslat alapján

Gyerekfelügyeletet, étkeztetést és az érettségizők felkészítését is biztosítani kellene sztrájk idején a köznevelési törvény módosítását célzó javaslat szerint. A tervezet ugyan a pedagógusok sztrájkjogát korlátozó akadályok megszüntetését ígéri, de részletesen meghatározza azt is, milyen feltételek mellett lehetne munkabeszüntetést tartani.

„Több mint száz óra pluszmunkáért bruttó 17 ezer forint járt” – így érzékeltette a pedagógusok túlzott adminisztrációs terheit Müller Anna

A pedagógusok teljesítményértékelésének felfüggesztéséről szóló törvényjavaslat záróvitáját tartották kedden a parlamentben. Bár az előterjesztéshez egyetlen módosító javaslat sem érkezett, a vitában így is ütköztek az álláspontok. A kormánypárt továbbra amellett érvelt, hogy a felfüggesztéssel a túlzott adminisztrációs terhek szűnnek meg, az ellenzék az alternatíva hiányát hangsúlyozta.

Megszavazta az Országgyűlés a TÉR felfüggesztését

A pedagógusok teljesítményértékelésének felfüggesztéséről szóló törvényjavaslat záróvitáját július 7-én, kedden tartották a parlamentben. Müller Anna tiszás képviselő szerint több mint száz óra pluszmunkát okozott a tanároknak a rendszer.