Ingyenes a sikeres nyelvvizsga - de hányadik is?

Második nyelvvizsga esetén is visszakaphatjátok a nyelvvizsga díját? Utánajártunk.

  • Eduline

A 2018. január 1-jét követő elsőként megszerzett nyelvvizsga díját lehet visszaigényelni a szabályok szerint. Ennek értelmében pedig mindegy, hogy ez nektek hányadik nyelvvizsga, ha éppen lett már egy vagy két nyelvvizsga-bizonyítványotok a határidő előtt, azonban 2018. óta szereztek még egy nyelvvizsgát, annak a díját ugyanúgy visszakaphatjátok.

Hogyan működik a visszaigénylés?

A sikeres nyelvvizsga híre után hivatalos kérelmet kell benyújtanotok a Magyar Államkincstár Nyugdíjfolyósító Igazgatóságának, az ehhez kapcsolódó formanyomtatványt itt találjátok meg.

Új hír a nyelvvizsgákkal kapcsolatban, hogy 2021. július 1. után magyar jelnyelvből is lehet majd államilag elismert nyelvvizsgát tenni. Ezenkívül azt se feledjétek, hogy 2020. augusztus 31-ig még lehetőségetek van az online vizsgázásra is.

Nemzetközi nyelvvizsgát terveztek? Itt ingyenesen gyakorolhattok

Külföldi továbbtanulás vagy munka van a láthatáron, de még fejlesztenétek a nyelvtudásotokat? Akkor ezt az oldalt érdemes felfedezni.

Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről!

Hozzászólások

A tantestület nem támogatta, Lannert Judit mégis kinevezte a csömöri iskolaigazgatót – a polgármester a döntés visszavonását kéri

Júniusban még úgy tűnt, húsz év után távozik a Csömöri Mátyás Király Általános Iskola igazgatója. A pedagógusok többsége nem támogatta Bátovszky János újabb vezetői megbízását, az oktatási miniszter először nem is nevezte ki, augusztusban azonban megváltoztatta korábbi döntését. Bátovszky végül újabb egy évre maradhat az iskola élén. A döntés ellen az önkormányzat, szülők és pedagógusok is tiltakoznak.

Mik azok a metakognitív képességek – és tanítani kell-e őket?

A pedagógiai szakirodalomban egyre gyakrabban találkozunk a „metakognitív képességek” kifejezéssel. A fogalom egyszerűen azt jelenti, hogy képesek vagyunk figyelni és irányítani saját gondolkodásunkat és tanulásunkat. Észrevesszük, ha valamit nem értünk, megpróbáljuk kitalálni, hogyan juthatunk tovább, ellenőrizzük, hogy sikerült-e, és ha szükséges, változtatunk.