Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Brittany Wenger nem egy átlagos középiskolás - végzősként nem az egyetemi felvételire készül, hanem egy olyan teszten...
Brittany Wenger nem egy átlagos középiskolás - végzősként nem az egyetemi felvételire készül, hanem egy olyan teszten dolgozik, amely nagyobb biztonsággal kimutatja a leukémia egy agresszív fajtáját, írja a Mashable.
Olyan alkalmazást készített, amelynek az alapját egy mesterséges hálózat képezi - az agysejtek kapcsolódását vette alapul. Ahogy a középiskolás mondja: az alkalmazás"megtanulja", mit kell tenni az adatok elemzésekor.
A 18 éves diák a kevert vonalas leukémiával foglalkozik, amelynek hátterében az úgynevezett MLL-gén (mix lineage leukaemia) hibája áll - a betegeknél olyan őssejtek alakulnak ki, amelyek úton vannak a ráksejtté válásban. A túlélési esélyek rosszak.
Brittany Wenger nemsokára végez a The Out-of-Door Academyn, Sarasotában. Nem ez az első kutatása, amellyel felhívta magára a figyelmet, korábban a korábbiaknál pontosabb, kevésbé fájdalmas mellráktesztet dolgozott ki. Egy 16 éves diák is különleges rákszűrési módszerrel állt elő néhány hónapja - erről itt olvashattok.