szerző:
Eduline

Nyilvánosságra hozta a 2013/14-es tanév rendjét az Emberi Erőforrások Minisztériuma: íme, a legfontosabb tudnivalók a középiskolai felvételiről.

Központi felvételi vizsgák: december 10-ig kell jelentkezni

December 10-ig kell jelentkezni a középfokú központi felvételi vizsgákra: ez a határidő vonatkozik a 6 és 8 évfolyamos gimnáziumokba, illetve a 4 osztályos gimnáziumokba és középiskolákba jelentkezőkre is. A jelentkezést a vizsgát szervező intézményben kell benyújtani: a felvételi vizsgát tartó intézmények listája az Oktatási Hivatal honlapján lesz elérhető november 15-től, a hátrányos helyzetű diákokat segítő Arany János Tehetséggondozó Program pályázati kiírását pedig az Emberi Erőforrások Minisztériumának honlapján teszik közzé szeptember 13-ig: a pályázatot december 12-ig kell beadni.

Írásbeli vizsgák: január 18.

A központi felvételi írásbeli vizsgákat január 18-án tartják: azoknak, a pótló vizsgát január 23-án tartják. Az írásbeli eredményéről február 6-ig kapnak értesítést a szülők és a diákok.

A felvételihez a tanulói adatlapra, illetve iskolánként külön jelentkezési lapra van szükség, amelyeket február 14-ig kell elküldeni a felvételi központnak, illetve azoknak a középiskoláknak, ahova a diák jelentkezni szeretne. A 9. évfolyamra jelentkezők esetében ezt az általános iskola intézi, az alacsonyabb évfolyamra jelentkezők, illetve a Belügyminisztérium által fenntartott iskolákba jelentkezők a www.oktatas.hu oldalról tölthetik le a nyomtatványokat.

Szóbeli felvételi: február 18-tól március 7.

A szóbeli felvételiket február 18. és március 7. között tartják, a megjelölt iskolák sorrendjén a tanulói adatlap módosításával március 17-én és 18-án, az általános iskolákban, illetve az oktatas.hu-ról letöltött nyomtatványok beküldésével lehet.

Felvételi eredmény: április 25-ig

A végleges felvételi döntésről az iskolák április 25-ig értesítik a hozzájuk jelentkező diákokat és szüleiket. Azokban az iskolákban, ahova a férőhelyek kevesebb mint 90 százalékát töltötték fel, május 5. és 16. között hirdetnek pótfelvételit: ekkor már csak a felvételi kérelmet kell beadni. Rendkívüli felvételi eljárást az iskolák igazgatói augusztus 29-ig írhatnak ki.

Híd-program: március 31-ig kiderül, mely iskolák kapcsolódnak

Azok a diákok, akiket nem vesznek fel középfokú intézménybe, a Hídprogramba kapcsolódhatnak be. A Klebelsberg Intézményfenntartó Központ (Klik) március 31-ig jelöli ki azokat az iskolákat, amelyek a következő tanévtől szervezhetnek ilyen programot. Az általános iskoláknak június 20-ig kell értesíteniük az illetékes járási hivatalt és Klebelsberg-központot, hogy mely diákok felvételét kezdeményezik. A Híd I. programban a diák a továbbtanuláshoz szükséges alapvető ismereteket, kompetenciákat, illetve a szakma elsajátításához szükséges készségeket pótolhatja. Ha a tanköteles tanuló középfokú iskolában nem akar továbbtanulni, a Híd II. programba kerülhet be.

A középfokú iskolákban és a Hídprogramot indító iskolákban június 25. és 27. között, a Honvédelmi Minisztérium által fenntartott szakképző iskolákban július 29. és augusztus 15. között, a Belügyminisztérium által fenntartott rendészeti szakközépiskolákban pedig augusztus 4. és 29. között tartják a beiratkozást. Milyen lesz a következő tanév? A szünetek és érettségi vizsgák dátumait itt nézhetitek meg.