Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Egy harmadik helyezést és egy különdíjat nyertek a Prágában megrendezett EU Fiatal Tudósok Versenyén a magyar diákok...
Egy harmadik helyezést és egy különdíjat nyertek a Prágában megrendezett EU Fiatal Tudósok Versenyén a magyar diákok, így Magyarország megőrizte harmadik helyét az éremtáblázaton.
A 25 ezer, 15-20 év közötti fiatalból kiválasztott 126 pályázó között Magyarországot a legutóbbi Ifjúsági Tudományos és Innovációs Tehetségkutató Verseny három első díjas pályázatának készítője képviselte. A magyar delegációt Ivánka Gábor bírálóbizottsági tag vezette - közölte a Magyar Innovációs Szövetség közleményben.
A négylépcsős európai ifjú tudósok versenyének első két fordulóját a résztvevő országok bonyolítják, ahonnan a kiválasztott legjobb két-három pályamunkáról a nemzetközi bírálóbizottság mond véleményt. A kiválasztottak egy háromnapos prezentáción vesznek részt, ahol a nemzetközi zsűri személyes konzultációk során alakítja ki a végleges sorrendet.
Az idei, szeptember 20. és 25. közötti európai döntőre 37 ország versenyzőit hívták meg Prágába. A döntőn 85 projekt közül a 18 éves Zsombori Balázs (Neumann János Számítástechnikai Szakközépiskola, Budapest) PictoVerb című pályázata harmadik lett és ezzel 3500 eurót nyert, az ugyancsak 18 éves Hegyesi Donát Sándor (Tóth Árpád Gimnázium, Debrecen) pókerező robotja különdíjban részesült, így elutazhat Grenoble-ba, az Európai Szinkrotonsugárzási Intézetbe. A díjakat a cseh oktatási miniszter és a Cseh Tudományos Akadémia elnöke jelenlétében Patricia Reilly, az EU kutatási biztos kabinetjének tagja adta át.
A PictoVerb verbális kommunikációjukban akadályozott, illetve a nyelvi nehézségekkel küzdő embereknek segítséget nyújtó program, amelynek kezelése egyszerű, könnyen elsajátítható. Magyar és angol nyelven egyaránt mobilizálható a tematikus adatbázisok szókincse, tartalma bővíthető.
A két díjazott diák pályázatát a 22. Ifjúsági Tudományos és Innovációs Tehetségkutató Verseny leglátványosabb pályamunkáival együtt a kutatók éjszakáján pénteken lehet megszemlélni az Ericsson Magyarország Kutatásfejlesztési Központjában, ahol a nyertes fiatalok is ott lesznek.