Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Körülbelül harminc oldalt vesz ki a brit kormány abból a jogszabályból, amely pontról pontra meghatározza, hogyan...
Körülbelül harminc oldalt vesz ki a brit kormány abból a jogszabályból, amely pontról pontra meghatározza, hogyan kell felépíteni és berendezni egy oktatási intézményt. Így novembertől tanári szobát, ebédlőt, zárható szekrényeket sem kötelező tervezni az iskolákba – számolt be a The Telegraph.
A néhány éve megugrott születésszám miatt hamarosan jóval több iskolára lesz szükség Nagy-Britanniában, pénzhiány miatt azonban a jövőben már nem lesz megszabva többek között az sem, hogy hány mosdót és mekkora játszóteret kell építeni.
A korábbi, 1999-ben elfogadott szabályozás szerint minden iskolának saját konyhát kellett üzemeltetnie, és be kell építeni egy hűtőkamrát is, ahol frissen tartják az ételeket. Ezentúl mindez nem lesz kötelező. A tanárok és oktatók brit egyesülete ellenzi a változást. „Ezentúl bárki kialakíthat tantermeket akár egy régi, omladozó épületben is, és senki nem ellenőrzi, valójában megfelel-e a diákok és a tanárok igényeinek” – háborgott az egyesület tagja, Jacqui O’Neill.
Az oktatási tárca szóvivője azzal érvelt, hogy az előírások enyhítésével nagyobb szabadságot akarnak adni a tanároknak, hogy kialakítsák azt a környezet, ahol szeretnek tanítani. Egyes elképzelések szerint templomokba vagy mobil tantermekbe költöznek majd a brit diákok – összefoglalónkat itt olvashatod.