Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Csak 1,7 méteres skorpió maradványait találták meg tudósok a tenger mélyén – számolt be a felfedezésről az IFL Science.
A kutatók szerint 460 millió évvel ezelőtt ilyen óriásskorpiók népesítették be a tengereket. A Yale egyetem tudósai a Pentecopterus decorahensis nevet adták neki. A pentekonter egy ókori görög hadihajó volt, amiatt kapta az állat ezt a nevet, mert az ő alakja is nagyon hasonlít egy hajóéra – írta az IFL Science.
A BMC Evolutionary Biology című szaklapban a kutatók 150 megkövesedett maradványt mutatnak be, melyeket a winneshieki lelőhelyen találtak egy 27 méter vastag homokos palarétegben, amely egy meteoritkráterben, Iowa állam északkeleti részén található. Ezen a helyen 460 millió éve tenger hullámzott.
A kutatók szerint ez volt az első igazi, nagy ragadozó, igen agresszív állat lehetett, mint egy óriási, mérges pók. A mostani skorpióktól eltérően ez a faj nem használta szúrásra a farkát, csak azzal egyensúlyozott úszás közben. Az állat a hosszúkás fejéből kinövő lábakkal megragadta és a szájába tömte áldozatait, úgy táplálkozott.
A tudósok nagyon lelkesek, mivel a leletek jó állapotban maradtak fenn. "A külső váz kőbe préselődött, de lehúzható és meg lehet vizsgálni mikroszkóp alatt. Így láthatóvá válnak olyan csodálatos részletek, mint az apró szőrszálak mintázata a lábakon. Gyorsan megy a kutatás, olyan, mintha egy ma élő állat maradványait vizsgálnánk" - fejtette ki James Lamsdell, a Yale Egyetem paleobiológusa.