Szeptember 20-ig lehet pályázni a tankerületi igazgatói pozíciókra, azonban ehhez a jelentkezőknek az önéletrajzuk és a motivációs levelük mellett többek között egy 10 oldalas, legfeljebb 30 ezer leütéses (szóközökkel együtt) vezetői programot is le kell adniuk.
Ebben ki kell térniük:
- a vezetői elképzeléseikre, stratégiai célkitűzéseikre;
- a tankerületi központ működtetésére és fejlesztésére vonatkozó terveikre;
- a köznevelési intézmények szakmai támogatására, fejlesztésére és innovációs törekvéseinek elősegítésére;
- a köznevelésifeladat-ellátás eredményességének és minőségének fejlesztésére;
- a gyermekközpontú szemlélet érvényesítésére;
- a szervezeti együttműködés erősítésére;
- a jogszerű és hatékony intézményfenntartás biztosítására.
Ezenkívül érdemes beleírniuk a programjukba a szervezeti kultúrára és a vezetési stílusra vonatkozó elképzeléseket, illetve az oktatási rendszer hálózatosodására vonatkozó elgondolásokat is.
A pályázatokat a Klebelsberg Központ (KK) elnöke által felkért tagokból álló pályázati bizottság, a tankerületi központ feladatellátási területén működő települési önkormányzatok polgármesterei és a tankerületi központ fenntartásában lévő köznevelési intézmények alkalmazottai véleményezik. A kinevezésről a KK elnöke javaslata alapján az oktatási miniszter dönt.
Fontos, hogy a győztes pályázó vezetői programját az oktatási minisztérium nyilvánosságra hozza.
A részletes pályázati kiírás itt található.
Lannert Judit gyermek- és oktatásügyi miniszter bejelentette, hogy elindult a pályázás a tankerületi igazgatói pozíciókra. A jelentkezőknek motivációs levelet és részletes szakmai programot kell benyújtaniuk, a határidő 2026. szeptember 20.