szerző:
Kurucz Tünde
Értékelje a cikket:
Köszönjük!

Diákok, tanárok, szülők és szimpatizánsok - néhány ezren lehettek azon a tüntetésen, amit a Mészáros Csaba, a Madách Imre Gimnázium felmentett igazgatójáért szerveztek hétfő estére a Belügyminisztérium elé.

"A Madách mert nemet mondani, merjetek ti is" - hangzott el a Madách Imre Gimnázium leváltott igazgatójáért szervezett tüntetésen, amelynek elején mostani és egykori diákok szólaltak fel, és parázs beszédekben nemcsak a telefonok korlátozásával kapcsolatban szólaltak fel, hanem öt kérdés formájában az oktatási rendszer problémáira is felhívták a figyelmet, amelyek ellen Mészáros Csaba "Mészi" intézményvezetőként 24 év keresztül megpróbált küzdeni.

Az iskola egyik diákja úgy fogalmazott, hogy azért vannak itt, hogy “ne tűrjük azt, ami a mi iskolánkkal, a Madách-csal, és a közoktatással rendszerszinten történik”.

“A mi telefonunkat nem fogják elvenni, a Madách előre megy, es nem hátra”

– hangsúlyozta,

Egy másik madáchos tanuló azt emelte ki, hogy tudják, hogy nagy volt a szakadék az egyes generációk között, ami most a sokkal gyorsabb fejlődés miatt még tovább nőtt.

A korábbi generációk iránti teljes tisztelettel mondom, de meg kell érteni, hogy ez már egy digitális világ. Mi ebben a világban születtünk, ezt a világot ismerjük, nekünk ez a természetes

- jegyezte meg, majd kitért arra is, hogy ugyanakkor szabályozni is kell a telefonhasználatot az iskolában, hiszen amíg korábban a diákok papírral dobálták egymást, most videókat küldözgetnek egymásnak, ami a figyelem rovására mehet, de nem érti meg, hogy a rendelet miért korlátozza a diákok egymással, családdal vagy külvilággal kapcsolatos kommunikációjukat tanórákon kívül is.

Nem értem a korlátozást abban az esetben, ha ne adj Isten valamilyen súlyos egészségügyi probléma lépne föl bármelyik diáknál a szünetben, a folyosón, az öltözőben, amikor minden perc számíthat és hasznos lehet, ha épp valakinél van egy telefon

- fejtette ki a diák.

A tüntetésen Iványi Júlia, a MÁV Telepi Wesley János Óvoda, Általános Iskola és Gimnázium vezetője is felszólalt, aki röviden felelevenítette, hogyan kapták meg e-mailben a múlt héten csütörtökön 17 óra 5 perckor, hogy törlik az iskolát a nyilvántartásból, hogy emiatt 450 gyerek és család került nehéz helyzetbe, és az intézményben dolgozó pedagógusok is elvesztették a munkájukat.

Iványi azonban beszédében arra buzdította a résztvevőket, hogy mindig minden helyzetben van választási lehetőség. Például igazgatóként ellen kell azoknak a szabályoknak, amelyek nem szolgálják a "rád bízottak fejlődését és kreativitását." Tanárként ki kell állni amellett, akit azonnali hatállyal felmentettek, diákként pedig kiabálni, tüntetni, lázadni kell az igazságtalanság ellen.

Az Eduline-on is beszámoltunk arról, hogy nem akarta elvenni a diákoktól a telefont, ezért kirúgták a Madách Imre Gimnázium igazgatóját. A Belügyminisztérium azzal indokolta a döntését, hogy egy jogszabályt be nem tartó, azzal nyíltan szembehelyezkedő vezető nem irányíthat állami intézményt.

A tanév első napján reggel a diákok már tüntettek, amivel részletesen az alábbi cikkünkben foglalkoztunk.