Csökkenteni kell a tananyag mennyiségét és az óraszámokat: két tatabányai iskola összeszedte a legfontosabb feladatokat

Mi kell egy jobban működő közoktatáshoz, hogyan lehetne jobban csinálni? Két tatabányai iskola pedagógusainak megvannak az ötleteik, sőt listába is szedték azokat.

  • Eduline

A Dózsa Váci Mihály Általános Iskola és a Dózsa György Sportiskolai Általános Iskola pedagógusainak a javaslatait és követeléseit a Pedagógusok Szakszervezete osztotta meg Facebookon. Az iskola tanárai többek között azt írják, fontos lenne

  • a tanulók óraszámának csökkentése (tananyag mennyiségének csökkentése, észszerűsítése),
  • hogy a pedagógusbéreket a mindenkori minimálbér alapján számolják,
  • a túlórák kifizetése,
  • a szabad tankönyvválasztás,
  • a kötelező óraszámok csökkentése a kiégés veszélye miatt.

Ezeken felül kiemelik, hogy nagyon fontos lenne a szakma megbecsülésének visszaállítása is, a szakma és a gyakorló pedagógusok véleményének figyelembevétele, az életpályamodell újragondolása, az intézményi autonómia szakmai és pénzügyi tekintetben - írják a listában. De azt is kiemelik, hogy az oltás legyen önkéntes. Mit gondoltok a javaslataikról?

Facebook/PSZ
Hozzászólások

„Mondjon le a kancellár, a rektor és a többi felelős döntéshozó” – elegük lett a képzős hallgatóknak az erőszakbotrány kezelését feltáró jelentés után

Betelt a pohár a képzőművészetis hallgatók körében. „Kultúraváltásra van szükség az egyetemen” – áll a November 25. Bizottság munkája nyomán készült belsőellenőri jelentésben, amely többek között a 2022-ben történt szexuális erőszakbotránnyal kapcsolatos intézményi mulasztásokat tárta fel. A hallgatók és volt egyetemi tisztségviselők most nyílt levélben követelik a vezetés felelősségvállalását – és lemondását.