Eddig a távoktatás miatt kialakult helyzet jelentett problémát, most az állami iskolákban dolgozók kötelező oltása okozhat gondokat az oktatásban.
A Pedagógusok Szakszervezete (PSZ) szerint felháborító, hogy az állami iskolákban kötelező az oltás, az egyházi fenntartásban lévő intézményekben viszont a fenntartó dönthet az oltásról. Az oltatlan pedagógusok egy része ezért az egyházi iskolákban vállal inkább munkát.
A minisztérium szerint a tanárok 90 százaléka már megkapta a koronavírus elleni oltást, a meghosszabbított oltási akcióhét pedig tovább javíthat a számokon.
Totyik Tamás, a PSZ alelnöke az ATV Híradójának azt mondta, az oltásra nemet mondó pedagógusok hiányát az érettségire készülő diákok is megérezhetik.
„Azt is panaszolják a kollégák, hogy emellett tovább folynak mindenféle akadályozás nélkül azok a programok, amelyekre el kell utazniuk a tanulócsoportoknak, ilyenek például a Lázár Ervin-programok, meg mindenféle más intézményen kívüli programok, ahol nagyon sokakkal kell egy térben lenni” – tette hozzá Nagy Erzsébet, a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezetének országos választmányi tagja.
Ha szeretnéd megkapni legfrissebb cikkeinket az érettségiről, az egyetemi-főiskolai és a középiskolai felvételiről, ha érdekelnek a felsőoktatás, a közoktatás, a nyelvoktatás és a felnőttképzés legfontosabb változásai, iratkozz fel hírleveleinkre itt vagy kattints az oldal tetején a feliratkozás gombra.
|