szerző:
Eduline

Tagadta a Pálffy István azokat a híreszteléseket, melyek szerint a bezárásra ítélt VII. kerületi Janikovszky Általános Iskola és Gimnázium helyére a KDNP-s politikus középiskolája költözne.

Pállfy István szerint az iskolát azért kell bezárni, mert az oktatás színvonala leromlott, így a létszám is lecsökkent, ugyanis a szülők inkább Zuglóba vagy az V. kerületbe vitték iskolába a gyermekeiket. A KDNP-s politikus szerint erre hatása volt annak a híresztelésnek is, hogy az iskola igazgatója állítólag jó kapcsolatot ápolt a Hunvald-féle ingatlanpanama botrányban is érintett Gál Györggyel. Hozzátette, nem tud arról, hogy a döntés megszületett volna és megváltoztathatatlan lenne.

Egyes hírek szerint a Janikovszky iskola megszüntetésének hátterében a Facultas Alapítvány és az általa fenntartott középiskola áll, amelynek kurátorai jó viszonyt ápolnak az önkormányzattal: több szülő úgy tudja, a kerület a Pálffy Istvánhoz is köthető intézményt akarja a Rottenbiller utcai épületbe költöztetni.

Nincs diákhiány a Jankovszkyban

A Janikovszky Általános Iskola és Gimnázium épületét néhány éve közel 700 millió forintból újították fel, korszerű oktatási program jellemzi, és nem küzd diákhiánnyal - összesen 465 tanuló jár az intézménybe, szeptemberben ötvenkét elsős kezdte volna meg tanulmányait. A Janikovszky iskola megszüntetéséről és a szülők tiltakozásáról szóló cikkünket itt olvashatod el.

A tervek szerint a Janikovszkyba járókat a Baross Gábor Általános Iskola venné át, ezt azonban ellenzik a szülők, véleményük szerint a Hernád utcai intézményben az oktatás színvonala jóval alacsonyabb, mint a Janikovszkyban. A két iskola népszerűsége közti eltérést az idei felvételi adatok is jól mutatják: a Barossba összesen tizenhárman jelentkeztek. Ráadásul az épület kapacitása sem megfelelő a tanulók átvételéhez. Az intézmény jelenleg átépítés alatt álló szárnyában – amelyben a Janikovszky osztályait helyeznék el – 350 tanuló fér el, pedig az összevonás után ennél többen költöznének át az épületbe.

Az önkormányzati tervek szerint a tanárokat is átvenné a másik iskola, a pedagógusok egy része viszont felső tagozatos és gimnáziumi osztályokat is tanít, így kérdés, hogy a 42 fős tanári karból hányan maradhatnának a középiskolai oktatás megszűnése után.

eduline