Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
A jobb képzés jelentősen csökkentené a bűnügyek számát egy új német tanulmány szerint.
Horst Entorfnak és Philip Siegernek, a Bertelsmann Alapítvány kutatóinak vizsgálatai szerint a tanulmányaikat iskolai bizonyítvány nélküli abbahagyók számának felére csökkentésével jelentősen visszaesne az erőszakos és a tulajdon elleni bűncselekmények száma is. "A tavalyi adatokból számított becslés szerint 420 gyilkossággal, 13 500 rablással és 320 ezer lopással kevesebb történne" - mondta az intézmény szóvivője.
A tudósok több éve készülő adatbank alapján dolgoztak, a németországi bűnügyi rátát az egyes bűncselekménytípusok alapján értékelték. A kiértékelésben olyan paraméterek is szerepet játszottak, mint az elítélt tettesek aránya az adott területen. Az információkat összevetették az adott régió lakosságának képzettségére vonatkozó adatokkal.
A tanulmányhoz a tudósok reprezentatív felmérést is végeztek 1700 büntetését töltő német elítélt között. A válaszokat egy kontrollcsoport eredményeivel is összehasonlították. A kutatók vizsgálataik kiértékelésekor gyilkosság, emberölés, rablás és lopás esetében összefüggést találtak a képzettségi szinttel, nemi erőszak és testi sértés esetében azonban nem.
Sok áldozatnak megspórolható lenne a szenvedés, a társadalomnak pedig a járulékos költségek, amelyek akár évente 1,42 milliárd euróra is rúghatnak - hangoztatta az alapítvány szóvivője. Hozzátette: a képzettségi ráta javításával elsősorban a három tartományi szintű város, Bréma, Hamburg és Berlin járna jól, ugyanis jelenleg ezekben a legnagyobb az egy lakosra jutó bűntények száma.