Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
A vörösbor fogyasztása hatékony lehet a gondolkodásra – állítja a szeszesitallal kapcsolatos tanulmánysorozat legfrissebb kutatása.
Sokan szeretnék, ha szellemi frissességük mindig száz százalékon állna, közeledve az érettségihez, a vizsgaidőszakhoz, vagy az államvizsgához pedig kifejezetten jól jönne egy kis extra teljesítmény. A hagyományos megoldások - szőlőcukor és koffein – sorát most egy újabb, vörös színű szerrel tovább bővíthetjük. A szakértők ugyanis úgy vélik, hogy a resveratrol, mely megtalálható a vörösborban, málnában, fekete és vörösáfonyában, fokozza az agy vérellátását, ezáltal segíti a gondolkodást.
A kísérletek során a férfiak és a nők egyaránt jobban teljesítettek a fejszámolási teszteken miután resveratrolt kaptak. A szert általánosságban is számos egészségügyi előnnyel hozzák kapcsolatba, ilyen a zsírégetés vagy a szívbaj kockázatának csökkentése. A Northumbria Egyetem kutatóinak eredményei pedig azt mutatták, hogy a resveratrolt kapó kutatási alanyok szinte minden vizsgán jobb eredményeket értek el társakhoz képest – írta a Daily Mail.
Tavaly a kutatók már beszámoltak egy, a resveratrolon alapuló gyógyszerről, mely révén temérdek mennyiségű egészségtelen étel fogyasztható súlytöbblet keletkezése nélkül. A mesterséges gyógyszer, az SRT1720, rászedi ugyanis a szervezetet, így testünk zsírégetésbe kezd, hogy túlélje az ínséges időszakot. Mindemellett a rendszeres testmozgás minden előnyét is produkálja különösebb izommunka végzése nélkül is, ráadásul még a cukorbetegség kialakulását is megelőzheti. Más kutatások szerint gátolja az öregedést, és az Alzheimer kór kialakulását is. Napi fél pohár fogyasztásával pedig elkerülhetjük, hogy a szívbaj végezzen velünk.
A fehérbor azonban nem rendelkezik ezekkel az áldásos hatásokkal, ugyanis hiányzik belőle a vörös színt adó antioxidáns. Mindazonáltal, mint minden alkoholtartalmú ital, így a vörös és fehérborok is kapcsolatba hozhatók a mellrák magasabb kockázatával.