A nagyobb tárgyak, a kéttannyelvű és nemzetiségi vizsgák továbbra is megmaradnak, de kevesebb szakmai tárgyat lehet majd választani, és kevesebb idegen nyelvű tárgyból lehet pontot adó vizsgát tenni. Példaként a portugált és a lengyelt említette a hivatal első embere.
A csökkentésnél a szempont egyebek között az volt, hogy mely tárgyból tettek 10-nél kevesebben érettségit az elmúlt időszakban. Indokként a költségcsökkentést emelte ki, de a várható megtakarításokról még nem tudott pontos számot mondani.
A 2012-től várható változás során átalakulna a pluszpontok rendszere is, továbbra is nyolcvan pontot lehet majd szerezni, de kevesebb jár majd a felsőfokú és a középfokú nyelvvizsgáért, míg az emelt szintű érettségiért többet lehetne kapni, ha a kormány is rábólint.
forrás: MTI