Szabó Gábor, a Szegedi Tudományegyetem rektora vasárnap a csongrádi megyeszékhelyen elmondta, hogy az SZTE a közeljövőben húszmilliárd forintnyi fejlesztési forrásra számít, mivel több területen is sikeres pályázati eredményt könyvelhettek el.
A Szegedi Tudományegyetem ebben az évben várhatóan húszmilliárdos nagyságrendű fejlesztési pénzre számíthat, amelyet a rektor beszámolója szerint az informatikai, természettudományos és műszaki képzés infrastruktúrájának javítására, valamint az új klinikai tömb létrehozására, a sürgősségi ellátás fejlesztésére fordít majd az egyetem.
A kutatási tevékenységéről nemzetközi szinten is híres, hazai mércével mérve pedig meghatározó jelentőségű egyetem a fent említett fejlesztési tervek mellett beadott még egy mintegy 13 milliárd forintos pályázatot az új 264 aktív és 34 intenzív ágyas klinikai tömb létrehozására, valamint a sürgősségi ellátás infrastruktúrájának javítására. Erről a pályázatról szeptemberben születhet döntés.
Ami viszont már biztos eredmény Szabó Gábor szerint, az a Mérnöki Kar új épületének kialakítására nyert 6,4 milliárd forint támogatás, amelyet a természettudományos és informatikai laborok korszerűsítésére, valamint a központi épület rekonstrukciójára fordítanak, ahol regionális innovációs és szolgáltató központ kialakítását tervezik az egyetem vezetői. Már folyik a 7,7 milliárd forintos beruházáshoz kapcsolódó tervek készítése és az engedélyek beszerzése, valamint ezzel párhuzamosan a támogatási pályázat második köre. Ennek sikere esetén a kivitelezési munkálatok 2009 márciusában indulhatnak el - tudatta a rektor.
Szabó Gábor az egyetem tanévnyitóját követő sajtótájékoztatóján arról is beszámolt, hogy idén az iskola legfontosabb feladatának - a már hagyományos orvosi, fogorvosi és gyógyszerész szakok mellett - új idegen nyelvű képzések elindítását tartja a vezetés. Reményei szerint a szegedi egyetemen az EU-bachelor minősítést nyújtó kémia, valamint a környezetkémia, a biológia és a földtudományi szakon indulhatnak hamarosan idegen nyelvű képzések. Ezekre elsősorban az uniós tagországokból várnak hallgatókat, de számítanak a távol-keleti diákok érdeklődésére is - tette hozzá.
Forrás: MTI