Több versenyt is rendez a következő napokban a Magyar Egyetemi és Főiskolai Sportszövetség (MEFSZ). A versenyben a legjobbak elnyerik az ország legjobb egyetemista teniszezője tollaslabdázója és kézilabdacsapata bajnoki címet.
Futsal
Április 23-25-én rendezi Győrben a férfi-női futsal döntőt a MEFSZ és a Magyar Labdarúgó Szövetség megbízásából a Széchenyi István Egyetem.
Tenisz
Május 2-án tenisz sportágban rendeznek Magyar Egyetemi és Főiskolai Országos Bajnokságot (MEFOB) a MEFSZ megbízásából a Szegedi Tudományegyetem Sportközpontjában, a Magyar Tenisz Szövetség támogatásával.
A verseny helye: Szegedi Egyetem Erzsébet Ligeti Teniszcentruma (Szeged, Népkert sor 1.)
A verseny ideje: május 2-4.
Az I - III. helyezett érem díjazásban részesül, a győztesek serleget kapnak.
Tollaslabda
Május 2-án tollaslabda sportágban rendez MEFOB-ot a Pannon Egyetem Testnevelés Tanszéke és a Veszprémi Egyetemi Sport Club együtt a Magyar Tollaslabda Szövetséggel.
A verseny helye: Veszprémi Egyetemi Munkacsarnok (Veszprém, Wartha V. u. 3.)
A verseny ideje: május 2-4.
A verseny menete:
május 2. vegyes csapatverseny
május 3. egyéni, páros selejtezők
május 4. elődöntők, döntők
Az első helyezettek elnyerik a Magyar Köztársaság 2007/2008. évi Egyetemi-Főiskolai Bajnoka címet, az I-III. helyezettek éremdíjazásban részesülnek.
Kézilabda
Május 5-én, hétfőn kézilabda sportágban rendez MEFOB-ot a Debreceni Egyetem Sportigazgatósága, a Magyar Egyetemi és Főiskolai Sportszövetség és a MKSZ HBM DMJV Kézilabda Szövetsége.
A verseny helye: Debrecen, Kassai út 32-34. Hódos Imre Sportcsarnok
A legjobb elnyeri a Magyar Köztársaság 2007/2008. tanévi Egyetemi-és Főiskolai Bajnoka címet; a csapatok oklevél és érem díjazásban részesülnek.Különdíjak: férfi-női legtechnikásabb játékos, gólkirály, legjobb kapus.
[[ Oldaltörés: Vizsgaidőszakban is mozgás ]]
Vizsgaidőszak előtt fontos a mozgás
"A futás a járásra, mint elemi-, ciklikus mozgásformára épül, ezért az egyik legkönnyebben végezhető sportág, élettani hatása mégis a legkomplexebb. A hétköznapi életben a kondicionális képességek közül talán az állóképességre van a legnagyobb szükségünk, és ezt a futással lehet a leghatékonyabban fejleszteni. Ugyanis ez a mozgásforma edzi legjobban a tüdőt, a szív- és érrendszert, valamint az izomzatot. Éppen ezért alapozója számos sportágnak.
Az nem meglepő, hogy a futball, kézilabda, kosárlabda játékosoknak edzésük szerves része a futás, de a cselgáncsozók, sportlövészek, kajak-kenusok, sőt még a sakkozók is rendszeresen futnak, mert ezzel tudják legjobban kondicionálni testüket. A futás hatására a szív gazdaságosabban működik, a légző kapacitás javul, az izomzat, és nem utolsó sorban a csontozat erősödik, ezért preventív hatása óriási.
Úgy gondolom, hogy napjainkban nagy figyelmet kellene fordítani arra, hogy mely sportágak, milyen betegségek megelőzésében játszanak szerepet. Amelynél az energia befektetés és megtérülés aránya a legjobb, azt kell választani. A futással megelőzhetőek a szív- és érrendszeri-, a daganatos-, illetve a mozgásszervi betegségek, valamint csökkenti az idegrendszeri és pszichés zavarok tüneteit. Ráadásul a megelőzésen túl az edzésre fordított idő és energia az életminőség javulásával rövid távon megtérül" - mondja Dr. Bartha Csaba, a Semmelweis Egyetem Testnevelési Karának adjunktusa, a VASAS labdarúgó csapatának tudományos módszertani vezetője.
A futás lélektani hatása sem elhanyagolható, hiszen a rendszeres edzéseknek köszönhetően oldódik a feszültség, és könnyebben lehet készülni is a viszgaidőszakban. Ezért ha valaki most úgy dönt: elkezd sportolni, a felsorolt jótékony hatásokat hamarosan megtapasztalhatja. Arra persze figyelni kell, hogy a szervezetnek időre van szüksége, az ízületeknek hozzá kell szokniuk a megterheléshez. Érdemes szakember segítségét kérni a kezdeti lépésekhez. Budapesten kívül a nagyobb egyetemvárosok hallgatói is kérhetnek tanácsot szakemberektől futóklubokban. Az ingyenes tanácsadással foglalkozó klubok listája olvasható a www.futocenter.hu oldalon.
(
www.edupress.hu)