Eltérés mutatkozik a friss diplomások és az idősebb, jelentős szakmai tapasztalattal rendelkező "MBA-sok" munkaerő-piaci megbecsülésében. Megkérdezett szakemberek szerint, csak akkor térül meg ez a képzettség, ha gyakorlattal párosul a diploma - derült ki a Menedzsment Fórum felméréséből.
Egy szakmai múlttal rendelkező felsővezető esetében komoly előnyt jelenthet egy MBA diploma, azonban a frissen végzett, fiatal diplomásoknál ez inkább hátrányt jelenthet. Ők túlképzettség miatt kerülhetnek hátrányosabb helyzetbe a munkaerő-piaci versenyben - olvasható a honlapon.
A megkérdezettek szerint a friss diplomával rendelkező és MBA végzettséggel is bírók jelentős része alig rendelkezik szakmai tapasztalattal. Sokan közülük azt gondolják, hogy egyből a főnöki székbe kerülhetnek a papírok által, és fizetési igényeiket is eszerint jelölik meg. Ezzel azonban nem azt érik el, amit szeretnének, hanem éppen az ellenkezőjét. Az ilyen jelöltek inkább hátránnyal, semmint előnnyel indulnak a munkaerő-piaci versenyben. A vállalatok, vállalkozások többsége előnyben részesíti a kevésbé nívós diplomával, de ugyanakkor jelentősebb szakmai tapasztalattal és nyelvtudással rendelkező álláskeresőket.
A tapasztalattal rendelkező idősebb korosztály (33-46 évesek) képviselői nem a papírok halmozása céljából tanulnak, hanem azért választják az MBA képzést, mert gyakorlati tapasztalataikat szeretnék kombinálni a tanultakkal - derült ki a felmérésből. Az ő esetükben előnyt jelenthet egy MBA diploma megszerzése.Magyarországon az MBA diplomának nincs olyan elismertsége, mint külföldön, ahol nem ritka, hogy multinacionális vállalatok felső vezetőinek külön juttatásként biztosítják a több millió forintos MBA-képzéseken való részvételi lehetőséget - írja a portál. Nálunk lényegesen elfogadottabb és elismertebb a szakmai továbbképzési programokon való részvétel, mint egy újabb diploma.
(Forrás: Menedzsment Fórum)
(
www.edupress.hu)