Beszélgetés a jövő információs társadalmáról

A BME Információs Társadalom és Trendkutató Központja A jövő információs társadalma - Magyarország 50 év múlva. A tudomány és a képzelet találkozása címmel tart klub beszélgetést szeptember 28-án, pénteken, 17:15 órai kezdettel a téma iránt érdeklődőknek. Az eszmecserét a Jövő Házában tartják.

  • Edupress

A beszélgetés során kutatók beszélgetnek sci-fi írókkal arról, merre fog fejlődni a magyar (információs) társadalom 10, 20, vagy 50 év múlva. Mikor lesz Magyarországon droid miniszterelnök, mikor lesz 20 órás a munkahét, és mennyi magyar spam lesz 2050-ben. Meghívott vendégek a téma szakértői: Antal József, vegyészmérnök és biokémikus, ezen felül sci-fi író.Ott lesz Kovács "Tücsi" Mihály, a Galaktika magazin tudományos szerkesztője, valamint Rab Árpád, aki kulturális antropológus és társadalomkutató. A beszélgetés része a Kutatók Éjszakája című rendezvénysorozatnak.(

www.edupress.hu

)

Hozzászólások

„27 év civil szervezeti munkáját ismerte el most a kormány” – L. Ritók Nóra is állami kitüntetést kapott

A Magyar Érdemrend tisztikeresztjével tüntették ki L. Ritók Nórát, az Igazgyöngy Alapítvány alapítóját, aki korábban maga is visszaadta állami kitüntetését. Most viszont a díjazottak névsorát látva úgy érzi, „helyére kerülnek itt is a dolgok”, az elismerést pedig az Igazgyöngy Alapítvány 27 éves civil munkája fontos mérföldkövének tartja.

Új vezetői tisztség jön létre az Oktatási Hivatalban: több adat és hatásvizsgálat alapozhatja meg a döntéseket

Az intézményfejlesztési elnökhelyettes többek között az Oktatási Hivatal digitális megújulásáért, az adatvezérelt működés fejlesztéséért és a mesterséges intelligencián alapuló megoldások koordinálásáért felel majd. Az új vezető a köznevelési és felsőoktatási elemzésekre is hatással lehet: hatásvizsgálatokat és adatfeldolgozásokat kezdeményezhet.