Baj van a Klebelsberg-központtal, de a minisztérium nem aggódik
A Klebelsberg Intézményfenntartó Központ (Klik) hatékony működését segíti a minisztériumi átvilágítás, és a Klik...
A Klebelsberg Intézményfenntartó Központ (Klik) hatékony működését segíti a minisztériumi átvilágítás, és a Klik...
Tíz év óta először nőtt a fiatalok foglalkoztatottsága - jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök hétfőn az...
Az idén is fizetnetek kell az érettségi vizsgákért, ha már nincs tanulói jogviszonyotok, és korábban már leérettségiztetek.
Hibás gazdasági döntések, valótlanságok állítása, rossz vezetési stílus és a jobbító javaslatok figyelmen kívül hagyása – ilyen megállapításokat írt le a Klebelsberg Intézményfenntartó Központ elnökének tevékenységéről Szabó Balázs miniszteri biztos.
Hány pont jár azoknak a felvételizőknek, akik sportversenyeken dobogós helyet szereztek? Újabb olvasói kérdésre válaszolunk.
Meddig lehet jelentkezni az érettségire? Mikor kezdődnek az írásbelik, és mikor tartják az utolsó szóbeli vizsgákat? Itt vannak a legfontosabb dátumok.
Várhatóan a következő tanévben kezdik el oltani a 12-13 éves lányokat a méhnyakrák kialakulásában jelentős szerepet...
Február 17-ig jelentkezhettek a májusi-júniusi érettségi időszakra - ha már nem vagytok középiskolások, az Oktatási...
Elbúcsúzhatnak munkahelyüktől azok a pedagógusok, akik kétszer megbuknak a minősítő vizsgán.
Hogyan számolhatjátok ki felvételi összpontszámotokat, ha felsőoktatási szakképzésekre jelentkeztek? Újabb olvasói kérdésre válaszolunk.
Tizenötmilliárdos piacot húzott ki a decemberben elfogadott tankönyvtörvény a kiadók alól, amelyek már csak abban...
Jár-e kedvezmény a felvételi eljárási díjból, ha a szülők munkanélküliek? Újabb olvasói kérdésre válaszolunk.
Kihirdették a keresztféléves felvételi ponthatárait, szülők, tanárok és diák tüntettek a Hoffmann-féle közoktatás ellen, "diplomamentő" programot indított a kormány - ezek voltak a hét hírei.
Mi a teendő, ha mesterszakra jelentkeznétek, de a felvételiig nem kapjátok kézhez a diplomát? Újabb olvasói kérdésre válaszolunk.
Több százan tüntettek a hoffmanni közoktatási átalakítások ellen Budapesten: a demonstráció a Szabadság téren kezdődött, a résztvevők onnan vonultak át a Szent István térre, majd az Emberi Erőforrások Minisztériumának Szalay utcai épületéhez. Galéria.
Az "elhamarkodott, átláthatatlan, sok szempontból káros" oktatási reformok ellen tiltakoztak diákok és tanárok szombat délután. A demonstrálók azt skandálták: "az erkölcshöz nem kell csősz, Hoffmann Rózsa birkát főz".
A köznevelési államtitkár szerint kiszámíthatóvá és biztonságossá vált a pedagógusok életpályája és növekszik a...
Újabb külföldi ösztöndíjat ajánlunk: diplomások, végzősök, doktoranduszhallgatók pályázhatnak féléves németországi gyakorlatra.
A "káros oktatási reformok" ellen tüntetnek diákok, tanárok és szülők szombat délután, a demonstrációhoz a...
Egyre több magyar diák választja az osztrák felsőoktatást, és a legnépszerűbb egyetemet, a Universität Wient.