Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Nyolc európai uniós ország csökkentette 2010 óta az oktatásra fordított összeget, köztük van Magyarország is - derül...
Nyolc európai uniós ország csökkentette 2010 óta az oktatásra fordított összeget, köztük van Magyarország is - derül ki az Európai Bizottság tanulmányából, amely a válság oktatási költségvetésre gyakorolt hatását vizsgálta. 2011-ben Magyarország öt százalékkal költött kevesebbet az oktatásra, mint 2010-ben, ugyanez a helyzet Görögországban, Litvániában, Olaszországban és Portugáliában is.
2011-ben egyedül Törökország növelte több mint öt százalékkal az oktatásra fordított összeget: 1-5 százalékos növekedés volt többek között Svédországban, Finnországban, Lettországban, Írországban és Cipruson.
A tanulmányból kiderül: 2011-ben és 2012-ben 11 ország csökkentette vagy fagyasztotta be a tanári fizetéseket és juttatásokat - amelyek az oktatási költségek hetven százalékát teszik ki -, többek között Magyarország, Horvátország, Írország és Olaszország.
A tagállamok költségvetési szempontból nehéz időszakon mennek keresztül, de ha nem biztosítanak megfelelő forrásokat az oktatás és a képzés megújítására, Európa le fog maradni globális versenytársai mögött, és még nehezebb lesz leküzdeni a fiatalok sújtó munkanélküliséget – nyilatkozta Andrula Vasziliu oktatásügyért, kultúráért, többnyelvűségért és ifjúságpolitikáért felelős uniós biztos.