Megvan, ki lesz a Tisza oktatási minisztere
Az új oktatási miniszter a Szegedi Tudományegyetemen diplomázott, de tanult a Sorbonne-on és tanított a Móricz Zsigmond Gimnáziumban is.
A szakdolgozat védésekor az évszázad felfedezéseként adjátok elő a témátokat - de mi lenne, ha egy mondatban (és őszintén) kellene összefoglalni, miről írtatok ötven-száz oldalt?

A LOL my thesis blogot decemberben indította el két Harvard-hallgató. Az oldalon a végzősök egy-egy mondatban foglalják össze szakdolgozatuk témáját - legnagyobb örömünkre egyikből sem hiányzik az önirónia. Az egyik alapító például úgy jellemezte őssejtkutatással foglalkozó munkáját, hogy rengeteg halat ölt meg, az informatikát tanuló másik alapító pedig bevallotta, hogy gyakorlatilag szigszalaggal, nyállal és imával próbál netes rendszereket egyben tartani. Egy hallgató a Facebookon annyit írt saját diplomamunkájáról: "szakdolgozatot írok a nagy büdös semmiről".
A gyarmatosítás miatt a hagyományok változnak. Vagy nem. (Antropológia, Queenslandi Egyetem)
372 oldalban magyarázom, mit is értett Kafka az alatt, amit nem írt le. (Humán tanulmányok, Louisville Egyetem)
Tűzjelzővel megijesztettem a patkányokat, hogy megmérjem, mekkorát ugranak. (Kísérleti pszichológia MA, Toledo Egyetem)
Az időjárás kezd egyre furább lenni. (Környezetföldrajz, Duke)
Nem nagyon érdekel minket, hogy az elnök betartja-e a választási ígéreteit, már ha nem lesz minden nagyon rossz. (Politikatudomány, Utah Egyetem)
Elég nehéz eltüntetni a gépedről annak nyomait, hogy pornót néztél. (Informatika, Texas Egyetem, Austin)
Ha a nőket elnyomják, végül meg fogják enni a férjüket. (Német irodalom, Németország)
Mi a ti témátok? Írjátok meg kommentben!
Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről! |
Az új oktatási miniszter a Szegedi Tudományegyetemen diplomázott, de tanult a Sorbonne-on és tanított a Móricz Zsigmond Gimnáziumban is.
Történelem az irodalomban, költői hitvallás Babits költészetében – többek között ilyen témák is szerepeltek az érettségin magyarból az esszék között az elmúlt években. Összegyűjtöttük a legfontosabb tudnivalókat a magyarérettségi pontozásáról, a műértelmezésről és az esszéfeladatról.
A tankerületi rendszer felszámolásától az önálló oktatási minisztériumon át az egyetemi autonómia visszaállításáig radikális változásokat ígér a Tisza Párt. A kérdés már csak az, hogy ezekből mi valósulhat meg rövid időn belül, és melyik az, ami inkább hosszabb távú projekt.
Szalai Zoltán ma állománygyűlést hívott össze, mert sok dolgozó érdeklődött, hogy mi lesz az intézmény sorsa a választás után. Azt mondta, folytatják a munkát, nem terveznek leépítéseket, és mindenkit arra kért, dolgozzanak tovább a megszokott módon.
Az alsó tagozat végén a diákok mintegy 45 százaléka nem éri el a második képességszintet, vagyis lényegében funkcionális analfabéta a 2025-ös kompetenciamérés eredményei szerint.
„Egy perc alatt megoldjuk” – így nyilatkozott Magyar Péter februárban arról, hogy a magyar egyetemisták újra kaphassanak Erasmus-ösztöndíjat. Ezzel a magyar felsőoktatás egyik legégetőbb kérdését oldanák meg.
Tavaly a 71 ezer vizsgázóból több mint 500-an nem mentek át, közülük sokan a szóbelin nulláztak, de olyan is akadt, aki jó írásbeli eredmény ellenére bukott meg.