szerző:
Eduline

Nem tervezi a hazaköltözést a Nagy-Britanniában tanuló magyar diákok többsége – derült ki a Milestone Intézet friss felméréséből.

A brit elitegyetemeken tanuló magyar hallgatók többsége külföldön képzeli el a jövőjét, a legtöbben csak a család és a barátok miatt jönnének haza Magyarországra – derül ki a külföldi neves egyetemekre felvételiző diákokat segítő Milestone Intézet felméréséből. Az intézet közel száz, Nagy-Britanniában tanuló egyetemistát kérdezett arról, hogy melyik országban telepednének le a diploma megszerzése után.

Arra a kérdésre, hogy közvetlenül a diploma megszerzése után mik a terveik, a válaszolók 95 százaléka válaszolt úgy, hogy nem Magyarországon szeretne munkát vállalni. A válaszadók 20 százaléka ugyanakkor azt tervezi, hogy a végzés után öt évvel hazaköltözik. A legmeglepőbb, hogy a többség - 56 százalék - már a családalapítást is külföldön képzeli el.

Érdekesség, hogy a válaszadók Nagy-Britanniával sem teljesen elégedettek. Családot csak 17 százalékuk a alapítana a szigetországban, míg 38 százalékuk egy harmadik országban telepedne le. Hasonló a helyzet a munkavállalással: a diákok 56 százaléka öt évnél tovább sem Nagy-Britanniában, sem Magyarországon nem dolgozna, ehelyett egy másik országban vállalna munkát.

A hazaköltözést tervezők többsége érzelmi okokra, a családra, a barátokra vagy az "otthonosság érzetére" hivatkozott. Rövid távon a legtöbben szakmai tapasztalatokat szereznének külföldi munkahelyeken, a tartós migráció okaiként a legtöbben a magasabb jövedelmeket, a karrierlehetőségeket és a szakmai önmegvalósítás lehetőségét jelölték meg.