Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Tavalyi helyszíni beszámolónkban olvashattatok Petiről és Esztiről, akik nagy erőkkel készültek az államvizsgára, mégis bevállalták, hogy végig maradnak a Fishingen. Idén mindkettejükkel összefutottunk és jelentjük: sikeresen levizsgáztak, örülünk, hogy személyesen is gratulálhattunk nekik. Szubjektív élménybeszámolónk következik.
Mint minden fesztiválon, itt is az első nap az egyik legnehezebb azoknak, akik nem a környékről érkeznek a rendezvényre, mivel meg kell szervezni az utazást, fel kell verni a sátrakat és szép lassan rá kell hangolódni a programokra, magyarul: fel kell venni a fesztiváltempót. Jelentjük, az első nap erős programkínálata maximálisan megágyazott a jó hangulatnak, minden fellépő segített az alapozásban, a Vad Fruttik, az Erik Sumo, a Bëlga és a Tudósok is.
A bëlgás srácok – saját bevallásuk szerint – nem tolták világosodásig a bulit, mivel másnap ők voltak a fröccstúra vezetői Németh Janó borász társaságában. A túra ennek ellenére kicsit nehezen indult be, kellett a gyakorlott és visszatérő közönség proaktivitása és az elfogyasztott néhány fröccs is, hogy a Muskátli Vendéglő mellett berendezett színházkert udvarában már filozófiáról és a tudatról hallott előadást kicsit jobban átélje a közönség. Szerencsére az időjárás kedvezett a Belgát választóknak, a másnapi túrázókat nem irigyeltük, ugyanis úgy esett napközben, mintha dézsából öntötték volna.
Többen is bevállalták az idei nyár egyik nyitófesztiválját úgy, hogy nemsokára államvizsgáznak. A Fishing on Orfű az elmondásuk alapján az egyetlen fesztivál, ahol még tanulni is lehet. Meglepően sok diák készül fel itt a napokon belül esedékes megmérettetésre. Peti, aki a Corvinuson tanul vállalkozásfejlesztés mesterszakon, hétfőn államvizsgázik, és bár nem izgul annyira, azért minden lehetőséget megragad, hogy tanuljon egy kicsit.
Idén nagyon erős műsorral készült a Quimby és az AKPH - megállapítottuk, hogy azok számára, akik utóbbi zenekart nem ismerik, érdemes lenne kivetíteni a szöveget.
Kultúra, szórakoztatás, információátadás. Így lehet jellemezni az általunk egyik legjobban várt attrakciót, A kézmosás fontosságáról című darabot, Scherer Péter rendezésében. A fesztivál területén kívül eső színházkertbe az ingyenes kisvonattal utaztunk a szakadó esőben, de figyeltünk, hogy egy forró leves vagy tea még mindenképpen beleférjen a darab kezdete előtt. A több mint teltházas előadás előtt maga a rendező segített a közönségnek helyet találni. A műsort mindenkinek ajánlunk, aki szeretne felhőtlenül szórakozni egy órán keresztül, mivel Katona László és Molnár Gusztáv hibátlanul adják elő a különböző kórokozók latin neveit és a Vírus-rapben sem tévesztenek el egy sort sem:
Kezeket a csap alá, mossál gyorsan kezet, ha erre nem figyelsz, hip-hop megfizetsz. Támad a vírus, legyél hát résen, nem lehetünk mi a beteg generation.
A vastaps természetesen nem maradhatott el, a közönségből többen követelték vissza az egyik betétdalt ráadásként. A színészek elmondták, hogy ezt az előadást iskolákba is elviszik, ahol ezután egy 45 perces ismeretterjesztő hallgathatnak meg az iskolások.
Szerencsére Szeder produkciójára sikeresen visszaértünk, útba ejtve a „Mosolygó” réteses sátrat. Szeder magával ragadó kisugárzása és koncertje után, A tűzhöz közel színpadon Lovasi András Véletlen Triójánál fussunk össze régi, vagy jelenlegi kollégákkal, ismerősökkel, barátokkal, hogy aztán végigmenjünk a nagyobb színpadok koncertjein. A Hiperkarma idén valahogy jobban működött, az Elefántnál pedig kicsit hiányoltunk a tavalyi óriáskivetítőt. Azt is meg kell jegyezünk, hogy évről évre többen vannak a Sör és Fű produkcióján, s bár a sZempölről sajnos lemaradtunk, nincs kétségünk afelől, hogy ezek a formációk lesznek a fiatalok új kedvencei. Az utolsó nap a Ricsárdgírről szólt, ugyanis a Víziszínpad után a Tiszavirágon játszó – Parno Grasztosokkal kiegészült – Bohemian Betyárs is idézett tőlük az egyik dalban, majd éjfél után lejátszották saját nagyműsorukat is. Előtte szerencsére sikerült elcsípnünk a 30Y-t és a The Subwayst is, akik nagyon hálásak voltak a lelkes közönségnek. A Tesco Disco előtt méltó lezárása volt a Fishingnek a Csoki és Hypo nevű banda „illegális” fellépése, ők ugyanis egy zuhanyzóban adtak koncertet az oda tévedőknek, ahol a közönség szó szerint a plafonon lógott. Aki nem hiszi, annak mutatunk egy részletet a műsorból.
A koncert közönsége nagyrészt 16-20 év körüli fiúkból és lányokból állt, akik egyáltalán nem tartották cikinek, hogy egy-két társukat apuka is elkísérte, sőt. Az teljesen biztos, hogy idén volt a legtöbb 18 év alatti a fesztiválon, így a Mesetúra program létjogosultsága megkérdőjelezhetetlen, hiszen több helyen csapatokban játszottak a 3 és 12 év közötti gyerekek, amivel a szervezők talán megalapozzák a teltházas fesztivál fenntarthatóságát.
Idén 11. alkalommal rendezik meg a Fishing on Orfű fesztivált, amely a szervezők kreativitásának és a családias közegnek köszönhetően az elmúlt tíz év során véglegesen felkerült a hazai fesztiváltérképre. Ebben az évben még több újítással, a valaha volt legszínesebb programválasztékkal várják a vendégeket.