Fontos határidő jár le hamarosan: erre figyelmeztet a BKK

Ha egyetemista vagy, ne felejtsd el, hogy hamarosan lejár a diákigazolványod!

A Budapesti Közlekedési Központ (BKK) arra figyelmezteti a hallgatókat, hogy hamarosan lejár a felsőoktatási diákigazolványok érvényessége.

Erre figyeljetek mostantól, ha diákbérletet vesztek

Ahhoz, hogy a diákok továbbra is kedvezményesen használhassák a budapesti közösségi közlekedést, valamint igénybe vehessék a diákigazolványhoz kapcsolódó egyéb kedvezményeket, az igazolványt március 31-ig érvényesíteni kell.

A felsőoktatásban tanulók esetében a diákigazolványt félévente érvényesítő matricával látják el. A 2025/2026-os tanév első félévére kiadott matrica 2026. március 31-ig biztosít érvényességet – közölte a BKK.

Fontos tudni, hogy a diákoknak járó bérletkedvezmény – legyen szó a tanulók számára elérhető Budapest-bérletekről, vagy a kedvezményes ország- és vármegyebérletekről – kizárólag a diákigazolvány érvényességi ideje alatt vehető igénybe.

Amennyiben a hallgató diákigazolványa a 2025/2026-os tanév első félévére szóló matricával rendelkezik, kedvezményes tanulóbérletre legkésőbb 2026. március 31-ig jogosult. Ez akkor is így van, ha a bérleten feltüntetett érvényességi idő ennél későbbi dátumra szól.

A diákigazolvány helyett kiállított ideiglenes igazolás szintén csak a rajta feltüntetett időtartam alatt jogosít kedvezményes tanulóbérlet használatára.

Hozzászólások

Heti 20 órában maximalizálná a kötelező óraszámot a Pedagógusok Szakszervezete a szakképzésben

A szakképzésben dolgozók közalkalmazotti jogállásának visszaállítását, a tanítási évre vetített munkaidőkeret megszüntetését és átláthatóbb bérrendszer kialakítását is sürgeti a Pedagógusok Szakszervezetének szakképzési és felnőttképzési tagozata. A szervezet egy 24 pontból álló javaslatcsomagban foglalta össze azokat a problémákat, amelyek szerintük azonnali intézkedést igényelnek a szakképzésben.