Debreceni hallgató nyerte meg a nemzetközi közgadasági versenyt

Lengyel Ádám, a Debreceni Egyetem (DE) gazdaságtudományi karának pénzügy-számvitel szakos hallgatója nyerte meg a London Stock Exchange Group (LSEG) Workspace Portfolio Management versenyét. A rangos közgazdasági megmérettetésen 16 ország több mint kétszáz leendő szakembere indult.

  • Eduline/MTI

A Refinitive Workspace for Students olyan platform, ahol a hallgatók valós tőzsdei adatokkal tudnak befektetéseket szimulálni. A Közép- és Kelet-Európa, valamint Közel-Kelet és Afrika (CEEMA) egyetemei számára meghirdetett megmérettetésen 46 intézmény, köztük a Debreceni Egyetem hallgatói versengtek egymással.

Az egyetem pénzügyi tanszékének vezetője, Becsky-Nagy Patrícia öt hallgatót nevezett, akik közül Lengyel Ádám jutott be a döntőbe, ahol a legmagasabb pontszámot sikerült elérnie, így megnyerte a versenyt..

A Magyar Közgazdasági Társaság (MKT) közleménye szerint a Londoni Értéktőzsde (LSEG) által meghirdetett verseny debreceni győztese az MKT ifjúsági bizottságának elnöke.

Nagy Gábor Miklós arról tájékoztatott, hogy az első fordulóban valós tőzsdei változásokat követve kellett a versenyzőknek szimulálniuk az általuk összeállított portfoliójuk kezelését. A nemzetközi szinten legjobb eredményt elért 20 diák az elődöntőben az LSEG vezetői előtt prezentált. A döntőben pedig a legjobb 10 hallgató egy nemzetközileg elismert befektetőkből álló szakmai zsűri előtt mutatta be a befektetési stratégiáját.

Lengyel Ádám a győzelmével lehetőséget kapott a Londoni Értéktőzsde portfoliómenedzsment-képzésén való részvételre

Hozzászólások

„Mondjon le a kancellár, a rektor és a többi felelős döntéshozó” – elegük lett a képzős hallgatóknak az erőszakbotrány kezelését feltáró jelentés után

Betelt a pohár a képzőművészetis hallgatók körében. „Kultúraváltásra van szükség az egyetemen” – áll a November 25. Bizottság munkája nyomán készült belsőellenőri jelentésben, amely többek között a 2022-ben történt szexuális erőszakbotránnyal kapcsolatos intézményi mulasztásokat tárta fel. A hallgatók és volt egyetemi tisztségviselők most nyílt levélben követelik a vezetés felelősségvállalását – és lemondását.