Pukli István: Ne a gyereket igazítsuk az iskolarendszerhez
A korai szelekció helyett ideje volna a fejlődéslélektani szakaszokhoz igazítani az iskolarendszert.
Már most tervezhetitek a nyaralást, kirándulást és pihenést, 2018-ban nem lesz hiány hosszú hétvégékből.

Hosszú hétvégék és ünnepnapok:
Március 15., csütörtök: hosszú hétvége lesz, mert március 16-án sem kell majd dolgozni.
Március 30-tól április 2-ig: nagypéntektől húsvéthétfőig tartó hosszú hétvége. Május 1., kedd: hosszú hétvége lesz, mert hétfőn (vagyis április 30-án) sem kell majd dolgozni. Május 21., hétfő: pünkösdi hosszú hétvége. Augusztus 20., hétfő: hosszú hétvége. Október 23., kedd: 22-én, hétfőn sem kell majd dolgozni, így négynapos hétvége lesz. November 1., csütörtök: hosszú hétvége, november 2-án (pénteken) sem kell majd dolgozni. December 25. és 26., kedd és szerda: szenteste napját korábban ledolgozzuk, így ötnapos karácsonyi ünnep lehet.December 31., hétfő: mivel 2019. január elseje keddre esik, ez is pihenőnap lesz

Szombati munkanapok:
Március 10. (március 16. helyett)
Április 21-én dolgozzuk le április 30-át (egy hétfői áthelyezett pihanőnapot).Október 13-án, szombaton dolgozunk (október 22. helyett)November 10-én dolgozunk, november 2., péntek helyett.December 1-jén dolgozunk (december 24. helyett)December 15. (december 31. helyett)
Hivatalos: ilyen lesz a 2017/2018-as tanév, itt vannak a legfontosabb dátumok
Megjelent a 2017/2018-as tanév rendjéről szóló miniszteri rendelet a Magyar Közlönyben, vagyis már hivatalos, mikor kezdődik a tanév, mikor lesz az őszi, a téli és a tavaszi szünet, és mikor tartják az érettségi vizsgákat. 180 tanítási nap vár a diákokra A 2017/2018-as tanév első tanítási napja 2017. szeptember 1.
A korai szelekció helyett ideje volna a fejlődéslélektani szakaszokhoz igazítani az iskolarendszert.
A mindenkori garantált bérminimum szintjére emelnék a doktoranduszi ösztöndíjat egy újonnan alakult, alulról szerveződő doktoranduszcsoport tagjai. Nyílt levelükben azt követelik, hogy a jelenleg havi 140 ezer forintos alapösztöndíj helyett minden PhD-hallgató legalább havi bruttó 373 200 forint támogatást kapjon.
A magyar oktatás egyik legnagyobb problémájának azt tartja Lovász László matematikus, a Magyar Tudományos Akadémia korábbi elnöke, hogy a gyerekeknek egyre korábban kell versenybe szállniuk a jobb iskolákért. Szerinte a jelenlegi rendszer túl nagy nyomást helyez a diákokra, miközben a legtöbb tehetség ilyen fiatal korban még nem mérhető fel.
A magyar közélet egyik visszatérő problémája, hogy a vitákban hajlamosak vagyunk a másik oldalt nem egyszerűen ellenfélnek, hanem ellenségnek tekinteni. Ez a gondolkodásmód lassan átitatja az oktatásról, a közéletről és a közintézményekről szóló beszélgetéseket is. Pedig a demokrácia lényege éppen az, hogy az egyet nem értés nem zárja ki az együttműködést. A magyar társadalom polgárosodása történelmi léptékben még mindig folyamatban van. A szabadság, az autonómia és a felelősség viszonya sokszor nem stabil kulturális tapasztalat, hanem tanulási folyamat. Ez az oktatásban különösen jól látszik.
A miniszter bejelentette: megnyíltak a pályázatok a felsőoktatási intézményeket fenntartó alapítványok kuratóriumi és felügyelőbizottsági tagságaira.
A parti beépítések, a pusztuló nádasok, a klímaváltozás, a vegyi anyagok és még a horgászok etetőanyagai is hozzájárulnak ahhoz, hogy a Balaton ökológiai egyensúlya egyre sérülékenyebb legyen.
A szociális és családügyi miniszter ezt Facebook-posztjában erősítette meg.
Mutatjuk, hol lesz a hivatalos budapesti ponthatárváró buli.