Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
A két műholdat a NASA lőtte fel és tényleg annyi a feladatuk, hogy folyamatosan üldözik egymást, anélkül, hogy valaha találkoznának.
A műholdak nem valamilyen drága poén részei. A NASA Gravity Recovery and Climate Experiment (GRACE) nevű projektjének részeként a föld gravitációs mezejének apró változásait vizsgálják. Ennek érdekében keringenek azonos pályán, folyamatosan mérve a közöttük lévő távolságot.
A GRACE 2002-ben indult. Először 5 évre tervezték a programot, de még mindig megy. Eddig körülbelül 150 km-el került közelebb a pályájuk a földhöz és idén vagy jövőre várható a folytatás, a GRACE Follow-On.
Kevés ágazatban van jobb helye az adóforintoknak, mint az űrkutatásban. Természetesen elsősorban nem maga az űrkutatás ennyire jövedelmező, a világűr megfigyelése és az űrutazások rengeteg pénzt emésztenek fel. Azonban a hozzájuk kapcsolódó számos megoldandó probléma és az egy helyre öszegyűjtött rengeteg tehetséges tudós elképesztő mennyiségű innovációhoz vezet, melyek hosszú távon megtérítik a befektetést.