Ebben a szektorban biztosan kapsz munkát itthon

A magyar szállodák 93 százalékának okoz gondot a munkaerőhiány, leginkább szobatakarítókat, felszolgálókat, szakácsokat, recepciósokat, mosogatókat keresnek - olvasható a Világgazdaság keddi számában.

  • MTI

Általánossá vált a munkaerőhiány a magyar szállodaszektorban.

A Magyar Szállodák és Éttermek Szövetségének (MSZÉSZ) nemrég készült reprezentatív felmérése szerint a válaszadók 93 százaléka tapasztal munkaerőhiányt - mondta el a lapnak Könnyid László, a szervezet alelnöke.

Leginkább szobatakarítók, felszolgálók, szakácsok, recepciósok, mosogatók hiányoznak. A tömeges elvándorlás nagymértékben megnehezíti a szállodások helyzetét, az erősen élőmunka-igényes szektor viszonylag alacsony bérszintje nem ösztönzi maradásra a munkavállalókat.

Az ágazatban az átlagkereset idén évi bruttó 2,3 millió forintra rúg, amely 25 százalékkal marad el a nemzetgazdasági átlagtól.

 

Pályakezdő vagy és szeretnél gyorsan elhelyezkedni?

Regisztrálj, töltsd fel önéletrajzod és jelentkezz könnyedén a pályakezdő állásokra a megújult jobline.hu oldalon! Megnézem az állásokat  »

 

Pályakezdő vagy és szeretnél gyorsan elhelyezkedni?

Regisztrálj, töltsd fel önéletrajzod és jelentkezz könnyedén a pályakezdő állásokra a megújult jobline.hu oldalon! Megnézem az állásokat  »

Hozzászólások

Nahalka István: „Ha a gyereket külön föl kell készíteni a középiskolai felvételire, akkor az nem egy jó rendszer”

Miközben évről évre hatalmas a túljelentkezés a hat- és nyolcosztályos gimnáziumokba, a PISA- eredmények alapján is a korai kiválasztás nem növeli a legjobb tanulók teljesítményét, viszont erősíti a társadalmi különbségeket. Nahalka István oktatáskutató kiemelte, hogy a hazai rendszer inkább a családi hátteret, mintsem a tehetséget jutalmazza.

@eduline.hu Évek óta, kitartóan kezdik minden szerdájukat egy közeli gyalogosátkelőn és emelik magasba a transzparenseket azok a pedagógusok, szülők, diákok és civilek, akik szerint a őket érintő társadalmi ügyekben nem történik változás – vagy legalábbis nem elég gyorsan. A legtöbben az oktatás lehetetlen helyzetét emelik ki. #zebraszerda #magyaroktatas #pedagogusok #kozoktatas ♬ original sound - eduline.hu