Délelőtt 11-kor véget ért a középszintű matekérettségi, az Eduline olvasói közül pedig többen elmondták, hogyan birkóztak meg a feladatokkal.
Ha emelt szintű matekérettségire jelentkeztetek, ezt a kurzust nektek ajánljuk: az emelt szintű szóbeli tételeket nézhetitek át 26 leckén keresztül. Ha kérdésetek lenne, akkor az oktató szívesen válaszol az általános és kurzushoz kapcsolódó kérdéseitekre is. Ha szeretnétek gyakorolni az utolsó hónapban, a kurzus áráról és a részletekről bővebben itt olvashattok.
Ha a középszintű matekérettségin a négyes vagy az ötös a cél, ezt a harmincrészes videós sorozatot ajánljuk (az áráról és a részletekről itt találtok bővebb infót). Ebben a videósorozatban tíz részen keresztül (a részek kb. 25-30 percesek) gyakorolhatjátok a 2-3 pontos érettségi feladatokat, amelyeknek a megoldása elegendő lehet ahhoz, hogy meglegyen a kettes. Azoknak pedig, akik a hármast-négyest találják reális célnak, ezt az online kurzust ajánljuk.
|
Itt találjátok a középszintű matekérettségi, itt pedig az emelt szintű matekérettségi hivatalos megoldását.
Folyamatosan frissülő tudósításunkat itt találjátok a matekérettségiről.
Első részével gyorsan kész voltam, szerintem az hibátlan lesz. Második részben a 13-14-15-ös feladatok könnyűek voltak, és ez után kezdődött a probléma, a 17-es feladatot is megoldottam szerintem jól, és a 16-18 közül nem tudtam választani, de végül a 18-ast választottam, a halmazos kifogott rajtam, nem tudtam megoldani, és a c része a valószínűségszámításért is maximum részpontokat kapok.
Nem a matek, hanem a tanár, aki kijavítja.....
az a mumus!!!
Volt, ahol
furcsa eredmények jöttek ki
Nem tudom, hogy volt-e becsapós feladat, mert nem tudom,
hogy be lettem-e csapva
Mindegyik példánál volt olyan részfeladat,
ami nem nagyon ment.
Ha én jónak érzem,
a zsenipalánták röhögve oldották meg az egészet
A 13-14-15-ös feladatok könnyűek voltak, ezután kezdődött a probléma
Alapvetően korrekt feladatokat kaptak az érettségizők matekból.
Ilyen témakörökről kaptak feladatokat a diákok a középszintű matekérettségi első, 45 perces részében.
Magabiztos függvénytáblázat-használattal meg lehet szerezni a kettest a középszintű matekérettségin.
Az Eduline-on az idén is megtaláljátok a legfrissebb infókat az érettségiről: a vizsgák napján reggeltől estig beszámolunk a legfontosabb hírekről, megtudhatjátok, milyen feladatokat kell megoldaniuk a középszinten vizsgázóknak, de az emelt szintű írásbelikről is nálunk találjátok meg a tudnivalókat. És ami a legfontosabb: az írásbeli után nálunk nézhetitek át először a szaktanárok által kidolgozott, nem hivatalos megoldásokat.
13 órakor elkezdtük közzétenni a matekérettségi nem hivatalos megoldásait - itt egy helyen megtaláljátok az összes feladat megoldását. A középszintű matekérettségi első, rövid kérdésekből álló részének nem hivatalos megoldását itt nézhetitek meg. A második rész - kötelezően megoldandó - feladatainak megoldásait innen tölthetitek le. A három választható feladat megoldása: 16-os feladat, 17-es feladat, 18-as feladat.
Az Eduline-on az idén is megtaláljátok a legfrissebb infókat az érettségiről: a vizsgák napján reggeltől estig beszámolunk a legfontosabb hírekről, megtudhatjátok, milyen feladatokat kell megoldaniuk a középszinten vizsgázóknak, de az emelt szintű írásbelikről is nálunk találjátok meg a tudnivalókat.
És ami a legfontosabb: az írásbeli után nálunk nézhetitek át először a szaktanárok által kidolgozott, nem hivatalos megoldásokat.
Délutánonként arról olvashattok, hogy mit gondolnak a tanárok és a vizsgázók a feladatsorokról, és persze ti is leírhatjátok véleményeteket kommentben, sőt a szaktanároktól is kérdezhettek.
Ha elsőként szeretnétek megkapni a megoldásokat, lájkoljátok Facebook-oldalunkat. A 2018-as érettségiről itt találjátok legfrissebb cikkeinket.
|