szerző:
Eduline

Könnyűnek találták a középszintű matekérettségi első részét az Eduline által megkérdezett vizsgázók, de azért találtak benne egy-két beugratós feladatot.

Matekérettségire készültök?

Ha emelt szintű matekérettségire jelentkeztetek, ezt a kurzust nektek ajánljuk: az emelt szintű szóbeli tételeket nézhetitek át 26 leckén keresztül. Ha kérdésetek lenne, akkor az oktató szívesen válaszol az általános és kurzushoz kapcsolódó kérdéseitekre is. Ha szeretnétek gyakorolni az utolsó hónapban, a kurzus áráról és a részletekről bővebben itt olvashattok.

Ha a középszintű matekérettségin a négyes vagy az ötös a cél, ezt a harmincrészes videós sorozatot ajánljuk (az áráról és a részletekről itt találtok bővebb infót). Ebben a videósorozatban tíz részen keresztül (a részek kb. 25-30 percesek) gyakorolhatjátok a 2-3 pontos érettségi feladatokat, amelyeknek a megoldása elegendő lehet ahhoz, hogy meglegyen a kettes. Azoknak pedig, akik a hármast-négyest találják reális célnak, ezt az online kurzust ajánljuk.

Itt találjátok a középszintű matekérettségi, itt pedig az emelt szintű matekérettségi hivatalos megoldását.

Folyamatosan frissülő tudósításunkat itt találjátok a matekérettségiről.

Alapvetően korrekt feladatokat kaptak az érettségizők matekból.

Itt van a matekérettségi megoldása: így kellett megoldani a rövid feladatokat

Délelőtt 11-kor véget ért a középszintű matekérettségi, mi pedig már jövünk is a nem hivatalos megoldásokkal - itt nézhetitek meg, jól oldottátok-e meg a feladatsor első, rövid példákból álló részét. A matematika érettségi nap támogatását köszönjük a Budapesti Corvinus Egyetem Gazdálkodástudományi Karának.

Matekérettségi megoldások: jól oldottátok meg a második rész kötelező feladatait?

Az Eduline-on az idén is megtaláljátok a legfrissebb infókat az érettségiről: a vizsgák napján reggeltől estig beszámolunk a legfontosabb hírekről, megtudhatjátok, milyen feladatokat kell megoldaniuk a középszinten vizsgázóknak, de az emelt szintű írásbelikről is nálunk találjátok meg a tudnivalókat. És ami a legfontosabb: az írásbeli után nálunk nézhetitek át először a szaktanárok által kidolgozott, nem hivatalos megoldásokat.

A középszintű matekérettségi két részből áll, a diákok összesen három órát töltöttek a termekben. Az érettségizőknek először 45 percet kaptak egy 10-12 feladatból álló teszt megoldására. Ezek a példák az alapfogalmak, definíciók, egyszerű összefüggések ismeretét ellenőrzik.

A középszintű matekérettségi második részét 135 perc alatt kellett megoldani. A második feladatsor is két egységből állt: az elsőben volt három, egyenkét 9-14 pontos feladat, amely több részkérdésből állt, ezek közül mindegyiket meg kellett oldani: az egyik egy összetett geometriai feladat volt, a diákoknak egy trapéz területét és egy háromször szögeit kellett kiszámolniuk. Egy másik feladat megoldásához a számtani sorozatokkal és az elsőfokú függvényekkel kapcsolatos tudásukat kellett használniuk. Ezek a példák összesen 36 pontot érnek.

 "Az első részt könnyűnek találtam, de volt benne egy beugratós feladat, amikor tompaszöget kérdeztek, mert ott még volt egy plusz művelet. Alapvetően előbb végeztem az összes feladattal" - mondta az Eduline-nak az egyik budapesti iskola diákja, hozzátéve: "a második rész nehezebb volt, de ha az ember logikusan gondolkodott, akkor azt is meg lehetett oldani. Én a 17. feladatot hagytam ki, az idő éppen elég volt, még volt elég időm ellenőrizni."

"Sokkal könnyebb volt, mint amilyenre számítottam. Nekem az első rész jól ment, az idő is elég volt" - mondta egy győri gimnázium diákja az Eduline-nak. "Volt pár trükkös feladat, az első részben is, de csak át kellett olvasni azokat. Én a 16. feladatot hagytam ki, nagyon hosszú volt és bonyolult" - magyarázta.

"Nagyon jó volt, én sokkal rosszabbra számítottam. Nem voltak nagyon bonyolult feladatok az első részben sem. A második részben voltak nehezebbek, én a 16. feladatot hagytam ki, az nagyon bonyolult volt. Összességében elég volt az idő, még ellenőrizni is volt időm" - mondta egy budapesti gimnázium diákja.

"Nagyon egyszerűnek tűnt, én a 16. feladatot hagytam ki, az nagyon bonyolult volt, vagy legalábbis annak tűnt, bár nem olvastam el, mert hosszú volt. Az idő is elég volt mind a két részre. Ha én jónak érezem, a zsenipalánták röhögve oldották meg az egészet" - mondta el az Eduline-nak egy győri gimnázium diákja.

Ilyen témakörökről kaptak feladatokat a diákok a középszintű matekérettségi első, 45 perces részében.

Magabiztos függvénytáblázat-használattal meg lehet szerezni a kettest a középszintű matekérettségin.

Itt vannak a matekérettségi megoldásai: az összes feladat és válasz egy helyen

13 órakor elkezdtük közzétenni a matekérettségi nem hivatalos megoldásait - itt egy helyen megtaláljátok az összes feladat megoldását. A középszintű matekérettségi első, rövid kérdésekből álló részének nem hivatalos megoldását itt nézhetitek meg. A második rész - kötelezően megoldandó - feladatainak megoldásait innen tölthetitek le. A három választható feladat megoldása: 16-os feladat, 17-es feladat, 18-as feladat.

Érettségizzetek velünk!

Az Eduline-on az idén is megtaláljátok a legfrissebb infókat az érettségiről: a vizsgák napján reggeltől estig beszámolunk a legfontosabb hírekről, megtudhatjátok, milyen feladatokat kell megoldaniuk a középszinten vizsgázóknak, de az emelt szintű írásbelikről is nálunk találjátok meg a tudnivalókat.

És ami a legfontosabb: az írásbeli után nálunk nézhetitek át először a szaktanárok által kidolgozott, nem hivatalos megoldásokat.

Délutánonként arról olvashattok, hogy mit gondolnak a tanárok és a vizsgázók a feladatsorokról, és persze ti is leírhatjátok véleményeteket kommentben, sőt a szaktanároktól is kérdezhettek.

Ha elsőként szeretnétek megkapni a megoldásokat, lájkoljátok Facebook-oldalunkat. A 2018-as érettségiről itt találjátok legfrissebb cikkeinket.

Matekérettségi: feladatok és megoldások elsőként itt! Tudósítás percről percre

Kedden a közép- és emelt szintű matekvizsgákkal folytatódik a 2018-as tavaszi érettségi szezon. Az Eduline-on ma is mindent megtaláltok: beszámolunk a legfrissebb hírekről, a feladatokról, tanárokat és diákokat kérdezünk, és persze az írásbeli után jövünk a szaktanárok által kidolgozott, nem hivatalos megoldásokkal. A matematika érettségi nap támogatását köszönjük a Budapesti Corvinus Egyetem Gazdálkodástudományi Karának.