Sok pontot veszíthettek a matekérettségin, ha a "lényegesebb részszámításokat" nem írjátok le, csak a számológéppel megkapott végeredményt adjátok meg - figyelmezteti az érettségi előtt állókat az Oktatási Hivatal.
"A középszintű II. feladatlap és az emelt szintű feladatlap 3. oldalán a vizsgázóknak szóló Fontos tudnivalók 5. és 6. pontja így szól: 5. A megoldások gondolatmenetét minden esetben írja le, mert a feladatra adható pontszám jelentős része erre jár! 6. Ügyeljen arra, hogy a lényegesebb részszámítások is nyomon követhetők legyenek" - olvasható az Oktatási Hivatal tájékoztatójában.
A matekérettségiről szóló, folyamatosan frissülő tudósításunkat itt találjátok.
Az Eduline-on az idén is megtaláljátok a legfrissebb infókat az érettségiről: a vizsgák napján reggeltől estig beszámolunk a legfontosabb hírekről, megtudhatjátok, milyen feladatokat kell megoldaniuk a középszinten vizsgázóknak, de az emelt szintű írásbelikről is nálunk találjátok meg a tudnivalókat.
És ami a legfontosabb: az írásbeli után nálunk nézhetitek át először a szaktanárok által kidolgozott, nem hivatalos megoldásokat.
Délutánonként arról olvashattok, hogy mit gondolnak a tanárok és a vizsgázók a feladatsorokról, és persze ti is leírhatjátok véleményeteket kommentben, sőt a szaktanároktól is kérdezhettek.
Ha elsőként szeretnétek megkapni a megoldásokat, lájkoljátok Facebook-oldalunkat. Az érettségiről itt találjátok legfrissebb cikkeinket.
|
Kiemelik, hogy a számológépekkel ma már sokkal több matematikai műveletet lehet végezni, mint néhány évvel korábban, ezért tisztázni kell, hogy melyek azok - a fenti figyelmeztetésben említett - részszámítások, amelyeket a vizsgázóknak mindenképpen le kell írniuk a matekérettségi feladatlapjára ahhoz, hogy megkapják a maximális pontszámot.
És itt jön a lényeg:
Érettségire készültök, de matek nem tartozik a kedvenceitek közé? Próbáljátok ki a következő négy ingyenes appot. A MyScript kalkulátora azért kényelmes, mert okostelefonon vagy tableten kézzel is fel lehet írni a megoldandó példát. A fejlesztők ígérik, felismeri a kézírást a program, de azért nem árt szépen kerekíteni a számokat.
Egy hónap van hátra a matekérettségiig, a Studium Generale pedig abban próbál segíteni az eduline olvasóinak, hogyan érdemes hajrázni a maradék időben. Külön stratégiát kell követni a következő egy hónapban annak, aki kiváló matekérettségit - esetleg emelt szinten - szerene írni, és megint másként érdemes készülni annak, aki számára kevésbé fontos a matekeredmény - javasolja a Studium Generale matematikai szekciója az eduline olvasóinak.