szerző:
Eduline

Kedden matekból érettségiztek a diákok - legtöbbjük valószínűleg nem ezt a vizsgát várta a legjobban, legalábbis erről árulkodnak az elmúlt évek gyenge érettségi eredményei. Az érettségizőket persze minden évben megtalálják az okoskodó felsőbbévesek, a "pofonegyszerű" feladatsorról kiselőadást tartó rokonok, ismerősök. Mit nem érdemes ilyenkor a matekból vizsgázóknak mondani?

Juj, gondolkozni kell az érettségin?
Bele ne haljanak...

Ilyen komment minden évben érkezik a Facebookon. Igen, gondolkodni kell a matekérettségin, és igen, néhány feladat mindig nehéznek tűnik - persze nem szabad elfelejteni, hogy a matek nem tartozik a diákok kedvenc tantárgyai közé (legalábbis erről árulkodnak a vizsgaeredmények), és az érettségizőknek ez már a második vizsgájuk a héten.

Ezt tanulás nélkül meg lehet oldani
kettesre...

De kinek elég a kettes? Aki tovább szeretne tanulni, annak valószínűleg nem.

Régen sokkal nehezebb
érettségi feladatok voltak...

Ez valamilyen tudományos anyag következtetése? Nem valószínű. Mindenkinek a saját vizsgája a legnehezebb - nem csak a feladatok miatt, hanem a stressz, a feszültség miatt is.

Érettségi előtt: nem tudok semmit.
Érettségi után: maximum 2 pontot veszítettem

Van ez a típus (és az egyetemen is felbukkannak), aki vizsga előtt mindig azt állítja, hogy nem tanult/nem tud semmit/meg  fog bukni. Aztán valahogy mindig maxpontos dolgozatokat ír.

Ha úgy érezted, hogy túl könnyű volt egy feladat...
akkor biztos hibásan oldottad meg

Fájdalmas kijelentés, még ha sokszor igaz is.

A matekérettségiről itt találjátok folyamatosan frissülő tudósításunkat, az idei érettségiről szóló legfrissebb cikkeinket pedig itt olvashatjátok el.

Egy kis ízelítő képekben a matematikaérettségiről.

Megkezdődött a mai matematika érettségi!

Az első rész feladatai!

Ízelítő az első részből.

A második rész feladatait itt találod.