szerző:
Eduline

Pénteken elstartolt az őszi érettségi, néhány hónap múlva pedig kezdődik a tavaszi vizsgaszezon. Hogyan lehet elrontani az érettségit? Milyen hibákat érdemes elkerülni? Mutatunk néhányat.

Ha elhiszitek magatokról, hogy két nap alatt be tudjátok magolni a teljes középiskolai tananyagot töriből/magyarból/bármi másból.

Tapasztalatból mondjuk: ennyi idő nem elég, sokszor még a kidolgozott tételek elolvasására sem. Persze előfordulhat, hogy éppen azt a tételt húzzátok a szóbelin vagy olyan témakört kaptok az írásbelin, amit átnéztetek, de aki biztosra akar menni, heteket készül az érettségire. Apránként, minden nap tanulva egy keveset, és - ami a legfontosabb - egy-két napot hagyva az átnézésre, ismétlésre.

Ha az érettségi előtti éjszakán
literszámra isszátok a kávét.

Nem éri meg. Ha egyébként nem szoktatok kávét inn, a szervezetetek furcsán reagálhat az extrém mennyiségű koffeinre, ráadásul így semmit nem tudtok majd aludni a vizsga előtt - márpedig ott minden agysejtre szükség lesz, a kialvatlanság miatt pedig az olyan tételeket is könnyen elfelejthetitek, amelyeket egyébként előző este még jól tudtatok.

Nem használjátok
a legális puskákat.

Mert nem tudjátok, mit hol kell keresni bennük. Még a vizsga előtt nézzétek át, mit hol találtok a földrajzi és a történelmi atlaszban, a négyjegyű függvénytáblázatban, az onnan szerzett infók ugyanis értékes pontokat érnek a vizsgákon.

Hisztek azoknak, akik szerint az érettségi...
semmiség.

Mármint az egyetemi vizsgákhoz képest. Ami egy-egy durvább vizsga esetében akár igaz is lehet, de egy egyetemi vizsgának sincs akkora tétje, mint az érettséginek. Sok a tétel, sokat kell tanulni, és a mosolyért nem járnak pluszpontok. Pláne nem az emelt szintű érettségin. Úgyhogy ne hallgassatok azokra, akik mást mondanak.