Mikor járnak pluszpontok az emelt szintű érettségiért?

Mutatjuk, mi a feltétele annak, hogy megkapjátok az érte járó intézményi pontot.

  • Székács Linda

Bár az idei évben már nem központi követelmény, bizonyos egyetemek bizonyos szakjain továbbra is kérnek emelt szintű érettségit, ahol pedig nem, ott továbbra is pontokkal jutalmazzák annak meglétét. Ennek viszont teljesítenetek kell azt a feltételt, hogy az emelt szintű érettséginek legalább 45 százalékosnak kell lennie. Ha az elért eredményetek alatta van, akkor sajnos nem kaphatjátok meg a többletpontot, vagyis intézményi pontot érte.

Az idei évtől egyébként egyetemenként eltérő, hogy hány ponttal jutalmazzák a tanulmányi és versenyeredményeket, vagy hogy hány esélyegyenlőségi pontot adnak például a tartós betegségekre, hátrányos helyzetre. A pontszámításról ide kattintva olvashattok bővebben, az intézményi pontok rendszeréről pedig az alábbi táblázatban, az intézmény nevére kattintva tájékozódhattok bővebben:

Intézményi pontok számítása 2024

 

Hozzászólások

Miközben a világ még vitázik, Kína már lépett: ezrével szünteti meg az egyetemi szakokat az AI miatt

Itthon javában zajlik az egyetemi felvételi, és rengetegen törik a fejüket, melyik szak ígér biztos jövőt – a világ nagy része még csak azon gondolkodik, hogyan szabjon utat a mesterséges intelligenciának a felsőoktatásban, és hol kellene gátat vetnie neki, hiszen sokakban él a félelem, hogy az AI a gazdaságtól a kultúráig egyszerűen mindenen átgázol. Kína azonban nem várakozik: négy év alatt 12 000, elavultnak ítélt képzést zárt be, és helyettük 10 200 új, túlnyomórészt AI-hoz és robotikához kötődő szakot indított.