szerző:
Bezzeg Hanna
Értékelje a cikket:
Köszönjük!

Hoztunk néhány tanulási technikát, ezekkel könnyebben készülhettek a májusi érettségire.

Memóriapalota

A memóriapalota lényege, hogy a megjegyzendő információkat egy tárgyhoz vagy helyszínhez kapcsoljátok, legyen az képzeletbeli vagy valós. A választott tárgyak vagy helyszínek legyenek színesek, figyelemfelkeltőek, és még jobb, ha a választott párosítás szokatlan vagy vicces is, hiszen így könnyebben megragad az információ.

Pomodoro technika

Ez a módszer az időbeosztásban és a koncentráció fejlesztésében segít. Lényege, hogy a munka és a rövid szünetek folyamatosan váltogatják egymást: az eredeti technika szerint egy ciklus 25 perc munkából és 5 perc szünetből áll, ezt újabb 25 perces munka, majd szintén egy 5 perces szünet követ. Négy pomodoro ciklus után érdemes egy hosszabb, 20-30 perces szünetet beiktatni.

Gondolattérkép

Ha vizuális típusok vagytok, érdemes kipróbálnotok a gondolattérképet. Ehhez különböző appokat is találtok, de egy papírral és egy ceruzával is lehet gondolattérképet készíteni. A gondolattérképek egy központi fogalomból, problémából indulnak ki, ezekhez szerteágazó részegységekként kapcsolódnak a további információk. A módszer nagy előnye, hogy a fotók, ábrák és színek miatt gyorsabban és mélyebben rögzülhet a tananyag.

Időközönkénti ismétlés

Ha azon kapjátok magatokat, hogy szerdán már alig emlékeztek egy hétfőn befejezett könyvre, érdemes időről időre elővenni a leckét, és 24 órán belül újra átnézni, azt követően pedig rendszeresen ismételni. Ez a megoldás a statisztikák szerint sokkal hatékonyabb, mint a magolás a vizsga előtti éjszakán.

Feynman technika

Ezzel a módszerrel tesztelhetitek, teljesen megértettétek-e a tananyagot. A módszer lényege, hogy a különböző fogalmakat vagy tételeket úgy mondjátok el hangosan, mintha egy ötödikes diáknak magyaráznátok. Ha elakadtok, nyugodtan belenézhettek a jegyzetetekbe, így észrevehetitek, hol hiányos a tudásotok.