Az utolsó pillanatig tanulnátok? Ezeket a videókat nézzétek meg a keddi matekérettségihez

Még mindig tanulnátok a jövő heti érettségi vizsgákra, de már úgy érzitek, teljesen "kiégett" az agyatok? Hoztunk néhány videót, amiket akár pihenés közben is megnézhettek, és amikben hasznos tanácsot kaptok a keddi matekérettségihez.

  • Székács Linda

Középszinten 69 047-en, emelt szinten 6616-an vizsgáznak matematikából kedden délelőtt az idei írásbeli érettségi vizsgákon. Az idei érettségi ráadásul több pontban is különbözik majd a korábbi évek vizsgáitól, hiszen - bár a felépítése nem változik - a középszintű matekérettségibe bekerültek gazdasági számítások: a gyűjtőjáradék, törlesztőrészlet, megtakarítási, befektetési és hitelfelvételi lehetőségek és azok kockázati tényezőivel kapcsolatos feladatok, továbbá új statisztikai fogalmakat is ismerni kell, az átlag, a szórás és eloszlás mellett többek között a kvartiliseket.

Érettségizzetek velünk!

Mint minden évben, az Eduline-on idén is megtaláljátok a legfrissebb infókat az érettségiről.

A vizsgák napján reggeltől estig beszámolunk a legfontosabb hírekről, megtudhatjátok, milyen feladatokat kell megoldaniuk a középszinten vizsgázóknak, de az emelt szintű írásbelikről is nálunk téjékozódhattok elsőként.

És ami a legfontosabb: az írásbeli után nálunk nézhetitek át először a szaktanárok által kidolgozott, nem hivatalos megoldásokat.

Délutánonként pedig arról olvashattok, hogy mit gondolnak a tanárok és a vizsgázók a feladatsorokról, és persze ti is leírhatjátok véleményeteket kommentben, sőt a szaktanároktól is kérdezhettek.

Ha elsőként szeretnétek megkapni a megoldásokat, lájkoljátok Facebook-oldalunkat, itt pedig feliratkozhattok hírlevelünkre. A 2024-es érettségiről itt találjátok legfrissebb cikkeinket.

A vizsgához számos segítő videót találtok az egyik legnépszerűbb videómegosztó oldalon. Ezekből válogattunk nektek néhányat:

 

A matekérettségihez az Eduline TikTok-csatornáján is találtok videókat, hiszen összefogtunk a Studium Generale matek szekciójával, hogy segíteni tudjunk nektek.

 

@eduline.hu

Hamarosan érettségiztek matekból, de még mindig bizonytalanok vagytok 1-2 témában? Összefogtunk a @studium_generale csapatával, hogy segítsünk nektek. Ebben a videóban a geometriai valószínűségszámításhoz kaptok egy kis segítséget. A videók elkészülését a Raiffeisen Bank támogatta. #matekérettségi #érettségi #studiumgenerale #fy #fyp #foryou

♬ eredeti hang - eduline.hu

A videómegosztókon érdemes egyébként tovább barangolnotok, hiszen ennél sokkal több segítő videót találhattok még.

Ha pedig még nem fogyott el minden energiátok, nézzétek át a mintafeladatsorokat és a korábbi évek feladatlapjait is.

A legfontosabb tudnivalók a 2024-es érettségiről

 

Hozzászólások

Több mint kétezer egyetemi képzés nem indul el szeptemberben – a legtöbb a tanárképzésből esett ki

Bár idén is több tízezer jelentkezőt vettek fel egyetemre vagy főiskolára, a meghirdetett képzések közül több mint kétezer végül nem indul el. Összesen 2173 olyan képzés van, ahol nem hirdettek ponthatárt, vagyis az adott szakra idén nem vesznek fel hallgatókat. Az adatok alapján a nem induló képzések döntő többsége osztatlan vagy mesterképzés, a lista legnagyobb részét pedig a pedagógusképzések adják.

Lannert Judit a Tanítanék Mozgalmat kérte fel a „feketelistázott” pedagógusok ügyeinek felderítésére, teljes körű kivizsgálást ígér

A Tanítanék Mozgalom gyűjti össze azokat az eseteket, amikor a korábban polgári engedetlenség miatt elbocsátott vagy a státusztörvény következtében távozó pedagógusokat nem veszik vissza az állami iskolákba. Lannert Judit felkérésére minden hozzájuk beérkező ügyet továbbítanak az Oktatási és Gyermekügyi Minisztériumnak, amely teljes körű kivizsgálást ígért.

A fejlődési nehézségek korai felismeréséről és a gyógypedagógiai jelenlét erősítéséről egyeztetett Kereki Judit a szakmai szervezetekkel

Egyetértés volt abban, hogy erősíteni kell a gyógypedagógusok bölcsődei jelenlétét, javítani kell a fejlesztő szolgáltatásokhoz való hozzáférést, illetve minél korábban fel kell ismerni a kisgyermekkori fejlődési nehézségeket, hogy az érintett gyerekek időben megkaphassák a szükséges fejlesztést.

A nap kérdése: van állami férőhely a pótfelvételin?

Ha az általános felvételin nem sikerült bekerülnötök egyetlen megjelölt képzésre sem, a pótfelvételi még újabb esélyt jelenthet. De vajon ilyenkor is lehet állami ösztöndíjas helyet találni, vagy már csak önköltséges képzések közül választhattok?